Gå til hovedindhold

Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft

UponorSanitetEAN: 7321500057756
Pris fra 151 krtil 197,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 46,5 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 138 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 151 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Koblingsdåse uponor pex kompression m7a enkelt 15 mm x 1/2
151 kr
Til butik
Uponor Koblingsdåse uponor pex kompression m7a enkelt 15 mm x 1/2 billede

Produktinformation

Koblingsdåse Uponor PEX kompression M7A enkelt 15 mm X 1/2

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Pex systemer
Artikel nr.: 1086212
EAN: 7321500057756
Varenr.: 2901703
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft
157 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Smart Aqua Plus koblingsdåse M7
159 kr
Til butik
Uponor Smart Aqua Plus koblingsdåse M7 billede

Produktinformation

Enkelt- eller dobbelt dåse: EnkeltTil gips/pladevæg: JaTil murvæg/beton: JaUrimelig enkel... Nyt gennemtænkt, gedigent og holdbart design. Leveres komplet og klar til montering. Ny forbedret vandsikkerhed. Enkel fastgøring på tomrøret uden brug af værktøj...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Rør & fittings
Farve: black
Størrelse: 109x57x109 mm
EAN: 7321500057756
Varenr.: 087272615
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UPONOR KOBL.DS ENK. M7A KOMP 15X2,5-1/2"
159,85 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Uponor Smart Aqua PLUS koblingsdse, enkel M7a NKB DR PEX 15X2,5-Rp1/2"FT
160 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor Smart Aqua Plus koblingsdåse, enkelt 15x2,5 mm x 1/2´´ M7a NKB DR PEX
160 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Uponor Smart Aqua Plus koblingsdåse M7
169 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Uponor Kobl.Ds Enk. M7A Komp 15X2,5-1/2"
170,02 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Uponor Smart Aqua Plus koblingsdåse M7
179 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor Smart Aqua Plus koblingsdåse, enkelt 15x2,5 mm x 1/2'' M7a NKB DR PEX
197,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK151 kr190 krKøb
2CS MEGASTORE DK157 kr196 krKøb
3LavprisVVS159 kr159 krKøb
4EL-GROSSISTEN159,85 kr159,85 krKøb
5WATTOO.DK160 kr160 krKøb
6Elvvs.dk160 kr160 krKøb
7BilligVVS DK169 kr169 krKøb
8Billigelogvvs.dk170,02 kr170,02 krKøb
9CompletVVS179 kr179 krKøb
10vvsfittings.dk197,5 kr197,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft

PriceData har fulgt prisen på Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft i 183 dage. Laveste pris i perioden er 116 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 151 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 139 kr.

Den nuværende pris på 151 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Uponor kobl.ds enk 15X2,5-1/2 - Uponor Smart Aqua Plus kobl.dåse enkelt M7a dr 15x2,5-1/2ft de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026151 kr
12. maj 2026150,26 kr8,26 kr (6%)
11. apr. 2026142 kr4 kr (3%)
3. apr. 2026138 kr7 kr (5%)
2. apr. 2026145 kr7 kr (5%)
28. mar. 2026138 kr7 kr (5%)
27. mar. 2026145 kr7 kr (5%)
13. mar. 2026138 kr7 kr (5%)
12. mar. 2026145 kr7 kr (5%)
5. mar. 2026138 kr7 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret