Gå til hovedindhold

Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr.

UponorSanitetEAN: 7321500044466
Pris fra 23 krtil 6.630 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 6.607 kr (100% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18,75 kr 6. maj

Sammenlign priser på Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 23 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
23 kr
Til butik
Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. billede

Produktinformation

Uponor Comfort Pipe PLUS-rør med ekstra udvendigt beskyttelseslag til anvendelse i gulvvarmesystemer. Kan anvendes både i beton og i varmefordelingsplader. Kontinuerlig temperatur 70 °C, max. 95 °C kortvarigt. Består af fornettet polyethylen og er forsyne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: PEX Gulvvarmerør
EAN: 7321500044466
Varenr.: 845278
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
23,75 kr
Til butik
Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. billede

Produktinformation

Uponor Comfort Pipe PLUS-rør med ekstra udvendigt beskyttelseslag til anvendelse i gulvvarmesystemer.Kan anvendes både i beton og i varmefordelingsplader.Kontinuerlig temperatur 70°C, max. 95°C kortvarigt.Består af fornettet polyethylen og er forsynet med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Pexrør til gulvvarme
EAN: 7321500044466
Varenr.: 087217135
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor Comfort Pipe PLUS rør i rulle 17x2,0 240m
31,49 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
240 meter Uponor Comfort Pipe Plus pex rør til gulvvarme, 17 mm
4.299 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
240 meter Uponor Comfort Pipe Plus pex rør til gulvvarme, 17 mm
6.630 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk23 kr23 krKøb
2vvsfittings.dk23,75 kr23,75 krKøb
3EL-GROSSISTEN31,49 kr31,49 krKøb
4LavprisVVS4.299 kr4.299 krKøb
5CompletVVS6.630 kr6.630 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr.

PriceData har fulgt prisen på Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 18,75 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 6.630 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 257 kr.

Den nuværende pris på 23 kr er 91% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Uponor Comfort Plus pexrør 17x2 mm. Til gulvvarme. Rulle a 240 mtr. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202623 kr
24. maj 202623,75 kr
21. maj 202623 kr4,25 kr (23%)
6. maj 202618,75 kr5 kr (21%)
5. maj 202623,75 kr5 kr (27%)
24. apr. 202618,75 kr9,65 kr (34%)
23. apr. 202628,4 kr9,65 kr (51%)
24. mar. 202618,75 kr5 kr (21%)
23. mar. 202623,75 kr5 kr (27%)
20. mar. 202618,75 kr5 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret