Gå til hovedindhold

Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør.

SABETOFLEXTagventilationEAN: 5714082007707
Pris fra 744 krtil 941,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 197,25 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 737 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør. og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 744 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
744 kr
Til butik
Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør. billede

Produktspecifikationer

Mærke: SABETOFLEX
Kategori: Tagventilation
Farve: 1
Artikel nr.: 5714082007707
EAN: 5714082007707
Varenr.: 7864535
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Easy Flex Roofing Sabetoflex ventilationshætte 5-45° ø125 sort pib
855 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Universal taghtte 125 flex, 5-45 grader, sort
859 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIVERSAL TAGHÆTTE 125 FLEX 5-45GR. SORT
867,76 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Universal taghætte 125 flex 5-45gr. sort
941,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK744 kr783 krKøb
2Proshop DK855 kr894 krKøb
3WATTOO.DK859 kr859 krKøb
4EL-GROSSISTEN867,76 kr867,76 krKøb
5MaintainIt941,25 kr941,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør.

PriceData har fulgt prisen på Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør. i 184 dage. Laveste pris i perioden er 718 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 855 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 764 kr.

Den nuværende pris på 744 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Universal ventilationshætte 125 med påmonteret Sabetoflex inddækning, Ø125 mm til taghældning 5-45°, sort med kondensisoleret rør. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026744 kr2 kr (0%)
28. maj 2026746 kr2 kr (0%)
26. maj 2026748 kr2 kr (0%)
23. maj 2026750 kr39 kr (5%)
21. maj 2026789 kr66 kr (8%)
18. maj 2026855 kr1 kr (0%)
16. maj 2026854 kr108 kr (14%)
15. maj 2026746 kr2 kr (0%)
5. maj 2026748 kr15 kr (2%)
3. maj 2026763 kr13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret