Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692011592
Pris fra 3.669 krtil 5.699 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.030 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.668 kr 30. maj

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3669 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 10 mm, børstet sort
3.669 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 10 mm, børstet sort billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 1200 mmRammehøjde: 10 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet sort

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: black
Størrelse: 1200x10 mm
EAN: 5707692011592
Varenr.: 155040270
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur
3.707 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200/10 mm, Sort
3.976 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200/10 mm, Sort billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1917.1210
EAN: 5707692011592
Varenr.: 3294658
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 10 mm, børstet sort
4.222 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 1200 mm, H 10 mm. Rustfrit stål/Sort
4.496,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 10 mm, børstet sort
5.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.669 kr3.669 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.707 kr3.707 krKøb
3Proshop DK3.976 kr3.976 krKøb
4BilligVVS DK4.222 kr4.222 krKøb
5vvsfittings.dk4.496,25 kr4.496,25 krKøb
6CompletVVS5.699 kr5.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur i 180 dage. Laveste pris i perioden er 3.668 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.976 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.752 kr.

Den nuværende pris på 3.669 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1200mm H 10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.669 kr39 kr (1%)
1. jun. 20263.708 kr38 kr (1%)
31. maj 20263.670 kr2 kr (0%)
30. maj 20263.668 kr40 kr (1%)
29. maj 20263.708 kr1 kr (0%)
28. maj 20263.707 kr2 kr (0%)
27. maj 20263.705 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.704 kr1 kr (0%)
23. maj 20263.703 kr1 kr (0%)
21. maj 20263.702 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret