Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692011554
Pris fra 3.447 krtil 4.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.552 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.446 kr 30. maj

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3447 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet sort
3.447 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet sort billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 1000 mmRammehøjde: 10 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet sort

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: black
Størrelse: 1000x10 mm
EAN: 5707692011554
Varenr.: 155040170
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur
3.461 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000/10 mm, Sort
3.715 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000/10 mm, Sort billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1917.1010
EAN: 5707692011554
Varenr.: 3294649
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIDRAIN HIGHLINE RAMME SORT 1000/10
3.897,53 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 1000 mm, H 10 mm. Rustfrit stål/Sort
4.253,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet sort
4.999 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1000 mm, højde 10 mm, børstet sort
4.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.447 kr3.447 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.461 kr3.461 krKøb
3Proshop DK3.715 kr3.715 krKøb
4EL-GROSSISTEN3.897,53 kr3.897,53 krKøb
5vvsfittings.dk4.253,75 kr4.253,75 krKøb
6BilligVVS DK4.999 kr4.999 krKøb
7CompletVVS4.999 kr4.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur i 150 dage. Laveste pris i perioden er 3.446 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.669 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.559 kr.

Den nuværende pris på 3.447 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. sort: L1000mm H 10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.447 kr14 kr (0%)
1. jun. 20263.461 kr14 kr (0%)
31. maj 20263.447 kr1 kr (0%)
30. maj 20263.446 kr15 kr (0%)
11. maj 20263.461 kr69 kr (2%)
9. maj 20263.530 kr69 kr (2%)
4. apr. 20263.461 kr208 kr (6%)
29. mar. 20263.669 kr7 kr (0%)
27. mar. 20263.662 kr5 kr (0%)
22. feb. 20263.657 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret