Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetTilpasselig med egen fliseModerne badeværelser med skræddersyede designEAN: 5707692005331

Unidrain HighLine Custom 700mm linjeafløb med egen flise. Rustfrit stål, højdejusterbart, inkl. forhøjersæt. Dansk kvalitet til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 818 krtil 1.352,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 534,5 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 818 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 700 mm
818 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom panel 700 mm
820 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 700 mm
849 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur
902 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Custom rist, 700 mm
955 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 700 mm HighLine Custom uden ramme t/rendeafløbsarmatur
963,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine Custom, komplet 700 mm. Rustfrit stål
1.060 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Highline custom panel længde 700 mm
1.352,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS818 kr818 krKøb
2Proshop DK820 kr859 krKøb
3CompletVVS849 kr849 krKøb
4CS MEGASTORE DK902 kr941 krKøb
5BilligVVS DK955 kr955 krKøb
6EL-GROSSISTEN963,75 kr963,75 krKøb
7vvsfittings.dk1.060 kr1.060 krKøb
8MaintainIt1.352,5 kr1.352,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Unidrain HighLine Custom rist 700 mm

Unidrain

Unidrain HighLine Custom 700mm linjeafløb med egen flise. Rustfrit stål, højdejusterbart, inkl. forhøjersæt. Dansk kvalitet til moderne badeværelser.

• 'linjeafløb'
• 'gulvafløb'
• 'badeværelsesafløb'
• 'custom afløb'
• 'fliseafløb'
• 'Unidrain afløb'
• 'rustfrit stål afløb'
• '700mm afløb'
• Moderne badeværelser med skræddersyede design
• Tilpasselig med egen flise

Beskrivelse

Unidrain HighLine Custom 700mm er et innovativt linjeafløb fra dansk Unidrain, der giver dig mulighed for at klæbe din egen gulvflise direkte på afløbet. Med denne løsning smelter afløbet sammen med gulvet og bliver næsten usynligt. Panelet er fremstillet i rustfrit stål AISI 304 med børstet overflade og inkluderer base, stel samt forhøjersæt på 1, 2, 5 og 15 mm for perfekt tilpasning til din flisetykkelse. Custom-løsningen placeres præcist i armaturet og sikrer optimal vandafledning med speciallim og 6mm afstandsstykker til professionel montering. Ideel til moderne badeværelser hvor æstetik og funktionalitet mødes i harmonisk dansk design.

Specifikationer

Type:Custom panel/rist
Serie:HighLine Custom
Længde:700 mm
Materiale:Rustfrit stål AISI 304
Overflade:Børstet
Inkluderet:Base, stel, forhøjersæt, speciallim, afstandsstykker
Forhøjersæt:1, 2, 5, 15 mm
Monteringstype:Med eller uden ramme

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan jeg bruge min egen flise med HighLine Custom?

Ja, det er hele konceptet med Custom-serien. Du kan klæbe din egen gulvflise direkte på panelet med den medfølgende speciallim, så afløbet matcher perfekt med dit gulv og bliver næsten usynligt.

Hvilke forhøjermuligheder følger med panelet?

Panelet leveres med komplet forhøjersæt på 1, 2, 5 og 15 mm, så du kan tilpasse højden præcist til din flisetykkelse og opnå en perfekt overflade.

Skal jeg have andre komponenter for et komplet afløb?

Ja, for et komplet Unidrain HighLine gulvafløb skal du have afløbsarmatur (vælges efter placering), udløbshus (efter afløbsretning) og eventuelt ramme og trævlesi efter ønske.

Kan Custom monteres både med og uden ramme?

Ja, Custom kan monteres både med og uden ramme. Uden ramme får du det mest diskrete look, hvor du bruger de medfølgende 6 mm afstandsstykker til at skabe nødvendig spalte omkring flisen.

Hvad er forskellen på Custom og andre HighLine riste?

Custom-serien giver dig mulighed for at tilpasse afløbet med dit eget materiale, typisk fliser, så det smelter sammen med gulvet. Andre HighLine riste har faste designs i rustfrit stål.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur i 165 dage. Laveste pris i perioden er 818 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 873 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 844 kr.

Den nuværende pris på 818 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Unidrain HighLine Custom - Linje komplet rustfrit stål: L700mm H10mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026818 kr2 kr (0%)
1. jun. 2026820 kr1 kr (0%)
30. maj 2026819 kr1 kr (0%)
19. maj 2026820 kr1 kr (0%)
18. maj 2026821 kr1 kr (0%)
17. maj 2026822 kr1 kr (0%)
16. maj 2026823 kr1 kr (0%)
14. maj 2026824 kr1 kr (0%)
3. maj 2026825 kr1 kr (0%)
1. maj 2026826 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret