Gå til hovedindhold

Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm

UnidrainSanitetEAN: 5707692003405
Pris fra 599 krtil 729 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 130 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 575 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 599 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm
599 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: UNIDRAIN
Kategori: Gulvafløb
Farve: 1
Artikel nr.: 1500.1210
EAN: 5707692003405
Varenr.: 1349842
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain ClassicLine ramme, 1200/10 mm, Børstet stål
633 kr
Til butik
Unidrain ClassicLine ramme, 1200/10 mm, Børstet stål billede

Produktinformation

Rammen fås i 3 højder: 8, 10 og 12 mm og har to funktioner: At bære risten og give en flot overgang til flisegulvet. Gummiindlæg sikrer en præcis placering i armaturet. Risten købes ved siden af. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets tykkelse kontakt din flisemurer eller fliseleverandør.

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1500.1210
EAN: 5707692003405
Varenr.: 2901082
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 1200 mm, højde 10 mm
675 kr
Til butik
Unidrain 1500 ramme, 1200 mm, højde 10 mm billede

Produktinformation

Unidrain rammen der sikrer en smidig overgang til dit flisegulv Rammen spiller en uundværlig rolle i et Unidrain afløbssystem og har to væsentlige funktioner: Den giver solid støtte til risten, hvilket sikrer stabilitet, samtidig med at den skaber en eleg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brushed stainless steel
Størrelse: 1200 mm x 10 mm
EAN: 5707692003405
Varenr.: 155010710
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Unidrain 1200 x 10 mm ramme til Unidrain rendeafløbsarmatur
679,88 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain 1500 ramme, 1200 mm, højde 10 mm
729 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK599 kr638 krKøb
2Proshop DK633 kr672 krKøb
3BilligVVS DK675 kr675 krKøb
4EL-GROSSISTEN679,88 kr679,88 krKøb
5CompletVVS729 kr729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm

PriceData har fulgt prisen på Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm i 160 dage. Laveste pris i perioden er 575 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 670 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 599 kr.

Den nuværende pris på 599 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Unidrain 1500 ramme 1200-10mm - Unidrain 1500 Ramme 1200/10 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026599 kr3 kr (0%)
30. maj 2026602 kr2 kr (0%)
29. maj 2026600 kr11 kr (2%)
28. maj 2026611 kr14 kr (2%)
27. maj 2026597 kr1 kr (0%)
23. maj 2026598 kr1 kr (0%)
22. maj 2026599 kr11 kr (2%)
21. maj 2026610 kr1 kr (0%)
19. maj 2026611 kr12 kr (2%)
15. maj 2026599 kr12 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret