Gå til hovedindhold

Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm

BloomingvilleHavemøblerVejrbestandig designTerrasse og haveindretningEAN: 5711173273683

Bloomingville Mundo Sofabord i slidstærk grå fibercement med sorte metalben. Perfekt til terrassen - kan bruges alene eller kombineres med andre. Læs mere

Pris fra 999,95 krtil 1.679 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 679,05 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999.95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Bloomingville - Mundo Sofabord - Grå - Fibercement
-39%999,95 kr
Før 1.639,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BLOOMINGVILLE Mundo Sofabord, Grå, Fibercement
1.038 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville Mundo
1.038 kr
Til butik
Gå til Hoejgaardbrugskunst.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
BLOOMINGVILLE MUNDO SOFABORD BETON GRÅ - 55
-24%1.249 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm
-16%1.383 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Bloomingville - Mundo Sofabord Fibercement Grå 42x55 cm
-15%1.399 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Udendørs loungebord Bloomingville Mundo grå beton 55x55x42 cm
1.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Gucca.dk999,95 kr999,95 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.038 kr1.038 krKøb
3Proshop DK1.038 kr1.038 krKøb
4Hoejgaardbrugskunst.dk1.249 kr1.249 krKøb
5Rikki Tikki Shop1.383 kr1.383 krKøb
6Bolig & Haven1.399 kr1.399 krKøb
7Likehome.dk1.679 kr1.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bloomingville Mundo Sofabord

Bloomingville

Bloomingville Mundo Sofabord i slidstærk grå fibercement med sorte metalben. Perfekt til terrassen - kan bruges alene eller kombineres med andre.

• havebord
• udendørsbord
• terrassemøbel
• mundo
• betonsofabord
• loungebord
• Terrasse og haveindretning
• Vejrbestandig design

Beskrivelse

Bloomingville Mundo Sofabord er et stilfuldt udendørsmøbel designet til moderne haver og terrasser. Bordet er fremstillet i slidstærk grå fibercement med elegant sort metalstel, der skaber en flot kontrast og robust konstruktion. Med sine kvadratiske mål på 55x55 cm og højde på 42 cm er det ideelt som sidebord eller kan kombineres med flere enheder for større sammenkomster. Det minimalistiske skandinaviske design gør det let at integrere med eksisterende havemøbler, mens den vejrbestandige construction sikrer lang holdbarhed udendørs. Bordet kan også anvendes indendørs og er perfekt til dem der værdsætter funktionalitet kombineret med nordisk designæstetik.

Specifikationer

stel:Sort metal
vægt:8-9 kg
højde:42 cm
benhøjde:40 cm
bordplade:55x55 cm
vejrbestandig:Ja
kan_kombineres:Ja
maksimal_vægt:30 kg
udendørs_brug:Ja
materiale_bordplade:Grå fibercement

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan bordet stå ude hele året?

Ja, Mundo sofabordet er lavet af vejrbestandig fibercement og kan stå udendørs året rundt, men det anbefales at dække det til i hårdt vejr.

Hvor meget vægt kan bordet bære?

Bordet kan bære op til 30 kg og er stabilt nok til daglig brug som sofabord eller sidebord.

Kan man købe flere borde til at sætte sammen?

Ja, bordets design gør det muligt at kombinere flere enheder for at skabe en større overflade til større sammenkomster.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm

PriceData har fulgt prisen på Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 999,95 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.236 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.105 kr.

Den nuværende pris på 999,95 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Bloomingville - Mundo Sofabord, Grå, Fibercement, L55xH42xW55 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026999,95 kr38,05 kr (4%)
28. maj 20261.038 kr38,05 kr (4%)
27. maj 2026999,95 kr38,05 kr (4%)
23. maj 20261.038 kr89 kr (8%)
5. maj 20261.127 kr22 kr (2%)
4. maj 20261.149 kr22 kr (2%)
3. maj 20261.171 kr44 kr (4%)
2. maj 20261.215 kr21 kr (2%)
30. apr. 20261.236 kr113 kr (10%)
21. mar. 20261.123 kr70 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret