Gå til hovedindhold

Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W)

UbiquitiHubs og switchesEAN: 0810084693698
Pris fra 769 krtil 1.129 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 738 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W) og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 769 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UniFi USW-Ultra 8-porte PoE Gigabit
769 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi USW-Ultra 8-porte PoE Gigabit billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi USW-Ultra - 8-porte - L2 - Administreret - PoE 42W - Gigabit

Produktspecifikationer

Artikel nr.: USW-ULTRA
EAN: 0810084693698
Varenr.: 1001811509
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W)
790 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi Switch Ultra (No AC Adapter)
839 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Ultra
849 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ubiquiti Unifi Switch 8Port PoE+ - GEEKD.dk
949 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch Ubiquiti Ultra Managed L2 Gigabit PoE - hvid
989 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi switch Ultra, 8-port, Layer 2, GbE PoE
997 kr
Til butik
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Ubiquiti UniFi Switch Ultra - USW-Ultra
999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch Ubiquiti Ultra Managed L2 Gigabit PoE - hvid
1.009 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti UniFi USW-Ultra 8-porte PoE Gigabit
1.019 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Ubiquiti UniFi USW-Ultra (42W) 8-ports PoE-switch uden strømforsyning
1.129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK769 kr769 krKøb
2CS MEGASTORE DK790 kr829 krKøb
3Proshop DK839 kr878 krKøb
4Dustin DK849 kr935,25 krKøb
5Geekd949 kr949 krKøb
6Boligcenter DK989 kr989 krKøb
7WATTOO.DK997 kr997 krKøb
8COMTEK999 kr999 krKøb
9Vivas DK1.009 kr1.088 krKøb
10Ultrashop1.019 kr1.019 krKøb
11Teknikproffset DK1.129 kr1.188 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W)

PriceData har fulgt prisen på Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W) i 126 dage. Laveste pris i perioden er 726 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 890 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 777 kr.

Den nuværende pris på 769 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Ubiquiti Ultra, Administreret, L2, Gigabit Ethernet (10/100/1000), Strøm over Ethernet (PoE - 42W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026769 kr55 kr (7%)
2. jun. 2026824 kr12 kr (1%)
1. jun. 2026836 kr1 kr (0%)
30. maj 2026837 kr1 kr (0%)
29. maj 2026838 kr4 kr (0%)
26. maj 2026834 kr1 kr (0%)
22. maj 2026835 kr7 kr (1%)
21. maj 2026842 kr1 kr (0%)
20. maj 2026843 kr8 kr (1%)
19. maj 2026851 kr13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret