Gå til hovedindhold

Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit

UbiquitiNetværkEAN: 0810177160748
Pris fra 21.163 krtil 22.374 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.211 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 18.920 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21163 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE (1080W)
21.163 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE (1080W) billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi Pro XG 48 PoE Administreret L2/L3 10G Ethernet (100/1000/10000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Grå

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switch
Artikel nr.: USW-Pro-XG-48-PoE
EAN: 0810177160748
Varenr.: 3378174
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit
21.438 kr
Til butik
Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit billede

Produktinformation

Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE - Switch - L3 - Administreret - 16 x 10/100/1000/2.5GBase-T (PoE++) + 32 x 10/100/1000/2.5G/5G/10GBase-T (PoE++) + 4 x 25 Gigabit SFP28 - monterbar på stativ - PoE++ (1080 W) - for P/N: UACC-CABLE-PATCH-EL-0.15M-W, UACC-DAC-SFP28-0.5M, UACC-OM-SFP28-LR, UACC-OM-SFP28-SR...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Artikel nr.: USW-Pro-XG-48-PoE
EAN: 0810177160748
Varenr.: 1003363067
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi Pro Xg 48 Poe 1080w
22.374 kr
Til butik
Ubiquiti Unifi Pro Xg 48 Poe 1080w billede

Produktinformation

48 2,5 GbE RJ45-porte leverer multi-gig-forbindelser til blandede enhedsflåder 1 280 W PoE-budget forsyner 48 porte med 30 W, reducerer kabling og behovet for injektorer 4 SFP-porte muliggør fleksible fiber-uplinks til aggregering og rækkevidde L3-routing med 256K IPv4-ruter og 128K ARP-poster skalerer med væksten 920G switchkapacitet og 684Mpps forwarding holder trafikken kørende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: Switche
Artikel nr.: USW-PRO-XG-48-POE
EAN: 0810177160748
Varenr.: 5020045662

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK21.163 kr21.163 krKøb
2CompuMail DK21.438 kr21.438 krKøb
3Dustin DK22.374 kr22.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit

PriceData har fulgt prisen på Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit i 141 dage. Laveste pris i perioden er 18.219 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 21.938 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 19.586 kr.

Den nuværende pris på 21.163 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Ubiquiti UniFi Switch Pro XG 48 PoE Switch 48-porte 25 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet / 5 Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / Gigabit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202621.163 kr38 kr (0%)
31. maj 202621.125 kr63 kr (0%)
30. maj 202621.188 kr63 kr (0%)
29. maj 202621.125 kr413 kr (2%)
28. maj 202621.538 kr336 kr (2%)
27. maj 202621.202 kr38 kr (0%)
23. maj 202621.164 kr21 kr (0%)
22. maj 202621.185 kr106 kr (0%)
20. maj 202621.291 kr646 kr (3%)
17. maj 202621.937 kr524 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret