Gå til hovedindhold

Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC

Pris fra 539 krtil 1.680 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.141 kr (68% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 519 kr 27. maj

Sammenlign priser på Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 539 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Ubiquiti SFP+ transceiver for CWDM
539 kr
Til butik
Ubiquiti SFP+ transceiver for CWDM billede

Produktinformation

Ubiquiti SFP Transceiver for CWDM - UACC-OM-SFP10-1490 Ubiquiti SFP Transceiver for CWDM med varenummer UACC-OM-SFP10-1490 er en højkvalitets transceiver designet til at optimere datatransmission i avancerede netværk. Denne CWDM (Coarse Wavelength Divisio...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: SFP+ moduler & kabler
EAN: 0810084694756
Varenr.: 85409
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC
1.524 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ubiquiti Unifi 10g Cwdm Single-mode Optical Module 1490
-0%1.556 kr
Før 1.556,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ubiquiti Unifi 10g Cwdm Single-mode Optical Module 1490 billede

Produktinformation

Denne transceiver understøtter single-mode fiber med CWDM-teknologi, hvilket muliggør pålidelig langdistanceforbindelse på op til 20.000 m. Dens SFP+-design leverer en høj dataoverførselshastighed på 11.300 Mbit/s for effektivt at håndtere moderne forretningsnetværkskrav. Fremstillet af Ubiquiti er den designet til at fungere stabilt i miljøer med temperaturer fra 0 til 70 °C og relativ luftfugtighed op til 85 %, samtidig med at den har en LC (UPC) connector for nem integration.

Produktspecifikationer

Mærke: Ubiquiti
Kategori: SFP & GBIC
Artikel nr.: UACC-OM-SFP10-1490
EAN: 0810084694756
Varenr.: 5020045693
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 10G CWDM Single-Mode Optical Module
1.680 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop539 kr539 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.524 kr1.524 krKøb
3Dustin DK1.556 kr1.642,25 krKøb
4CompuMail DK1.680 kr1.680 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC

PriceData har fulgt prisen på Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 519 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.399 kr.

Den nuværende pris på 539 kr er 61% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 63% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Ubiquiti UACC-OM-SFP10-1490 | Modul SFP+ | 1490nm, 10G, CWDM, 20km, single mode, duplex LC UPC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026539 kr20 kr (4%)
27. maj 2026519 kr745 kr (59%)
18. maj 20261.264 kr565 kr (81%)
16. maj 2026699 kr565 kr (45%)
15. maj 20261.264 kr565 kr (81%)
13. maj 2026699 kr565 kr (45%)
9. maj 20261.264 kr3 kr (0%)
8. maj 20261.267 kr3 kr (0%)
7. maj 20261.270 kr189 kr (13%)
5. maj 20261.459 kr185 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret