Gå til hovedindhold

TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid

TVSMøblerReturtermostatBadeværelse og VVSEAN: 5704263990348

TVS Returventilsæt med returtermostat i venstre side til håndklædetørrere. Vinkelløbende design med 1/2" tilslutning og termostatstyring. Læs mere

Pris fra 1.341 krtil 1.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 178 kr (12% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.302 kr 30. maj

Sammenlign priser på TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1341 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid
-11%1.341 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TVS returventilsæt, vinkel, retur venstre, hvid
1.374 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TVS returventilsæt, vinkel, retur venstre, hvid
1.377,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS returventilsæt vinkel retur venstre hvid
1.394 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS ventilsæt m/returtermostat i venstre side, vinkelløbende, hvid
1.403 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS ventilsæt med returtermostat vinkel venstre, hvid
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.341 kr1.341 krKøb
2Elvvs.dk1.374 kr1.374 krKøb
3vvsfittings.dk1.377,5 kr1.377,5 krKøb
4Proshop DK1.394 kr1.394 krKøb
5BilligVVS DK1.403 kr1.403 krKøb
6CompletVVS1.519 kr1.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

TVS Returventilsæt Vinkel Venstre Hvid

TVS

TVS Returventilsæt med returtermostat i venstre side til håndklædetørrere. Vinkelløbende design med 1/2" tilslutning og termostatstyring.

• ventilsæt
• returtermostat
• håndklædetørrer ventil
• tvs ventil
• vinkel ventilsæt
• badeværelse ventil
• Badeværelse og VVS
• Returtermostat

Beskrivelse

TVS Returventilsæt Vinkel Venstre Hvid er en professionel løsning til tilslutning af håndklædetørrere til fjernvarme eller centralvarme. Ventilsættet har en returtermostat placeret i venstre side, der måler temperaturen på vandet inde i håndklædetørreren og sikrer optimal varmeregulering. Systemet slår ikke fra, selvom badeværelset bliver opvarmet efter et varmt bad, hvilket garanterer altid tørre håndklæder. Sættet leveres komplet med rørafdækninger og rosetter til nem montering. Den vinkelløbende design gør det ideelt til både fjernvarme og centralvarme installationer. Med 1/2" tilslutning indvendigt mod væggen og union med udvendigt gevind til håndklædetørreren.

Specifikationer

farve:Hvid RAL 9016
materiale:Union i krom
montering:Vinkelløbende
termostat:Returtermostat i venstre side
anvendelse:Fjernvarme og centralvarme
inkluderet:Rørafdækninger og rosetter
tilslutning:1/2 tommer indvendigt og udvendigt
måleteknologi:Måler vandtemperatur i radiatoren

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan virker returtermostaten?

Returtermostaten måler temperaturen på vandet inde i håndklædetørreren og regulerer varmen baseret på dette, ikke rumtemperaturen. Det sikrer, at håndklædetørreren fortsætter med at varme selvom badeværelset bliver varmt.

Kan ventilsættet bruges til både fjernvarme og centralvarme?

Ja, TVS returventilsættet er designet til at fungere optimalt med både fjernvarme og centralvarme systemer.

Er monteringstilbehør inkluderet?

Ja, sættet leveres komplet med rørafdækninger og rosetter, så det er klar til montering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid

PriceData har fulgt prisen på TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.276 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.377,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.319 kr.

Den nuværende pris på 1.341 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for TVS ventilsæt med returtermostat i venstre side, vinkelløbende i hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.341 kr33 kr (2%)
1. jun. 20261.374 kr33 kr (2%)
31. maj 20261.341 kr39 kr (3%)
30. maj 20261.302 kr72 kr (5%)
29. maj 20261.374 kr72 kr (6%)
25. maj 20261.302 kr75,5 kr (5%)
24. maj 20261.377,5 kr75,5 kr (6%)
6. maj 20261.302 kr75,5 kr (5%)
5. maj 20261.377,5 kr75,5 kr (6%)
24. apr. 20261.302 kr47 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret