Gå til hovedindhold

TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme

TVSTV – reservedele og tilbehørTrinløs termostatElektrisk opvarmning af håndklædetørrereEAN: 5704263000917

TVS el-patron 300W i hvid til håndklædetørrere. Med trinløs termostat, afbryder og kontrollampe. Nem montering i bunden af radiatoren. Læs mere

Pris fra 1.248 krtil 1.499 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 251 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.153 kr 3. mar.

Sammenlign priser på TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1248 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme
1.248 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS El-patron 300 watt, hvid
-10%1.259 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TVS varmelegeme EL 300 watt. Hvid
1.275 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS varmelegeme EL 300 watt Hvid
1.312 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TVS 300 WATT VARMELEGEME, HVID
1.312,56 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS 300 WATT VARMELEGEME, HVID
1.370,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS El-patron, 300 watt, hvid
1.412 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS el-patron 300 W i hvid
1.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.248 kr1.248 krKøb
2CompletVVS1.259 kr1.259 krKøb
3vvsfittings.dk1.275 kr1.275 krKøb
4Proshop DK1.312 kr1.312 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.312,56 kr1.312,56 krKøb
6VVS.dk1.370,75 kr1.370,75 krKøb
7BilligVVS DK1.412 kr1.412 krKøb
8LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

TVS El-patron 300W Hvid

TVS

TVS el-patron 300W i hvid til håndklædetørrere. Med trinløs termostat, afbryder og kontrollampe. Nem montering i bunden af radiatoren.

• el-patron
• varmelegeme
• håndklædetørrer
• TVS elpatron
• 300W varmelegeme
• elektrisk radiator
• badeværelse opvarmning
• Elektrisk opvarmning af håndklædetørrere
• Trinløs termostat

Beskrivelse

TVS el-patron 300W er en elektrisk varmelegeme designet til montering i TVS håndklædetørrere. Patronen er fremstillet i hvid og er del af TVS Plus Line serien med moderne design. Med trinløs termostat kan du nemt justere temperaturen efter behov, mens den indbyggede afbryder og kontrollampe giver fuld kontrol over opvarmningen. Elpatronen monteres nemt i bunden af håndklæderadiatoren via 1/2" tilslutning og sikrer optimal varmespredning gennem hele radiatoren. Perfekt til badeværelser hvor du ønsker konstant varme håndklæder og komfort året rundt.

Specifikationer

Farve:Hvid
Vægt:0,576 kg
Effekt:300 watt
Termostat:Trinløs regulering
Tilslutning:1/2 tommer
Kompatibilitet:TVS håndklædetørrere
Kontrolfunktioner:Afbryder og kontrollampe
Monteringsposition:Bunden af radiator

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne el-patron til alle TVS håndklædetørrere?

Ja, TVS el-patron 300W er kompatibel med alle TVS håndklædetørrere og monteres via standard 1/2" tilslutning i bunden af radiatoren.

Kan jeg regulere temperaturen på el-patronen?

Ja, el-patronen har en trinløs termostat så du kan justere temperaturen præcist efter dine behov og ønsket komfortniveau.

Hvad er fordelen ved kontrollampen?

Kontrollampen viser visuelt når el-patronen er tændt og opvarmer, så du altid kan se om systemet kører og forbruger strøm.

Er det svært at montere el-patronen selv?

Nej, el-patronen monteres nemt i bunden af håndklædetørreren via 1/2" tilslutning. Det kræver dog elektrisk tilslutning som bør udføres af en fagmand.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme

PriceData har fulgt prisen på TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.132 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.202 kr.

Den nuværende pris på 1.248 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for TVS varmelegeme EL 300 hvid - 300 watt varmelegeme de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.248 kr51,71 kr (4%)
12. maj 20261.196,29 kr22,29 kr (2%)
11. maj 20261.174 kr22,29 kr (2%)
10. maj 20261.196,29 kr51,71 kr (4%)
6. maj 20261.248 kr74 kr (6%)
5. maj 20261.174 kr74 kr (6%)
4. maj 20261.248 kr74 kr (6%)
2. maj 20261.174 kr74 kr (6%)
1. maj 20261.248 kr74 kr (6%)
26. mar. 20261.174 kr37 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret