Gå til hovedindhold

TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant

TRENDnetHubs og switchesEAN: 0710931162561
Pris fra 1.898 krtil 2.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 421 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.843 kr 3. maj

Sammenlign priser på TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1898 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TRENDnet TPE-TG182ES Switch 18-porte Gigabit Ethernet PoE+
1.898 kr
Til butik
TRENDnet TPE-TG182ES Switch 18-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - smart - 16 x Gigabit Ethernet + 2 x Gigabit SFP - monterbar på stativ - PoE+ (240 W) - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Artikel nr.: TPE-TG182ES
EAN: 0710931162561
Varenr.: 1002199428
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant
2.094 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TRENDnet TPE-TG182ES administrerbar Gigabit PoE-switch - sort
2.299 kr
Til butik
TRENDnet TPE-TG182ES administrerbar Gigabit PoE-switch - sort billede

Produktinformation

Stabil netværksswitch med PoE til professionelle miljøerTRENDnet TPE-TG182ES er en administrerbar Gigabit-switch med 16 kobberporte og 2 SFP-pladser, der giver fleksibel udbygning af dit netværk. Med PoE+ på alle 16 RJ‑45-porte leverer den op til 30 W pr. port og et samlet PoE-budget på 240 W - ideel til IP-kameraer, adgangspunkter og VoIP-telefoner. Switchens EdgeSmart-funktioner og understøttelse af VLAN, link-aggregation og storm control gør den velegnet til mindre virksomheder, kontorer og overvågningsløsninger.Netværksfunktioner, der gør en forskelEn switchingkapacitet på 36 Gbit/s og en videresendelseshastighed på 26,78 Mpps sikrer flydende trafik selv ved høj belastning. Voice VLAN, Private VLAN og Tagged VLAN (op til 4.094) giver sikker segmentering, mens STP og fuld/halv duplex forbedrer stabiliteten. IGMP snooping og multicast-understøttelse optimerer videostreams. Styring via SNMP v1/v2c giver enkel overvågning i drift.Switch-type: AdministrerbarEthernet-porte: 16 × Gigabit (10/100/1000)SFP-pladser: 2PoE/PoE+: Ja, 16 porte, 30 W pr. portSamlet PoE-budget: 240 WVLAN: Voice, Private, Tagged, op til 4.094Link-aggregation: JaIGMP snooping: JaSwitchingkapacitet: 36 Gbit/sVideresendelseshastighed: 26,78 MppsJumbo frames: 9.000, buffer 0,5 MBMTBF: 609.351 timerStøjniveau: 47 dB, 1 blæserStrøm: AC/PoE, 100 – 240 V, 50/60 Hz, maks. 248,18 W, 2,6 ADriftstemp.: 0 – 40 °CMål (H × B × D): 4,4 × 32,8 × 22,8 cmVægt: 2,58 kgFarve: SortRackmontering: Ja...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 3.99g
EAN: 0710931162561
Varenr.: 2154179
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TRENDnet TPE-TG182ES administrerbar Gigabit PoE-switch - sort
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.898 kr1.898 krKøb
2Proshop DK2.094 kr2.094 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant

PriceData har fulgt prisen på TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant i 123 dage. Laveste pris i perioden er 1.843 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.919 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.899 kr.

Den nuværende pris på 1.898 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TRENDnet TPE-TG182ES - Version v1.0R - switch - EdgeSmart - 18 ports - smart - rack-mountable - TAA Compliant de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.898 kr12 kr (1%)
29. maj 20261.910 kr25 kr (1%)
27. maj 20261.885 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.897 kr12 kr (1%)
25. maj 20261.909 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.908 kr12 kr (1%)
23. maj 20261.896 kr12 kr (1%)
22. maj 20261.908 kr25 kr (1%)
20. maj 20261.883 kr24 kr (1%)
17. maj 20261.907 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret