Gå til hovedindhold

TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch

TRENDnetHubs og switchesEAN: 0710931161694
Pris fra 3.003 krtil 4.649 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.646 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.883 kr 12. mar.

Sammenlign priser på TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3003 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TRENDnet TI-G160I Switch 16-porte Gigabit
3.003 kr
Til butik
TRENDnet TI-G160I Switch 16-porte Gigabit billede

Produktinformation

TRENDnet TI-G160I - Switch - Administreret - 16 x 10/100/1000 - DIN monterbar på skinne - DC strøm - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Artikel nr.: TI-G160I
EAN: 0710931161694
Varenr.: 995618492
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch
3.015 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TRENDnet TI-G160i administreret L2 Gigabit switch - 16 porte, sort
3.599 kr
Til butik
TRENDnet TI-G160i administreret L2 Gigabit switch - 16 porte, sort billede

Produktinformation

Driftsikker administreret Gigabit switch til krævende netværkTRENDnet TI-G160i er en L2 administreret Gigabit switch med 16 RJ-45-porte (10/100/1000), der giver stabil og hurtig forbindelse i industrielle miljøer og professionelle installationer. Kabinettet er i metal med DIN-skinne-montage og IP30-klassificering, så den egner sig til tavler og teknikskabe. Webbaseret administration, QoS og avancerede L2-funktioner gør det nemt at optimere trafik og segmentere dit netværk.Funktioner til sikker og effektiv driftSwitchens omfattende sikkerhed omfatter ACL, 802.1x, BPDU-beskyttelse, DHCP-snooping/relay/server samt SNMPv3 og SSH-2. Med VLAN (op til 4.094), link-aggregation, IGMP-snooping og Spanning Tree kan du bygge et fleksibelt og skalerbart netværk. En switch-kapacitet på 32 Gbit/s og forwarding-rate på 23,8 Mpps understøtter høj belastning, mens jumbo frames på 10.000 byte hjælper ved store datamængder.Switch-type: Administreret, lag: L2Porte: 16 × RJ-45 Gigabit Ethernet (10/100/1000)Skiftkapacitet: 32 Gbit/s; Forwarding-rate: 23,8 MppsJumbo frames: 10.000; Store-and-forward: JaVLAN: Op til 4.094; Port-spejling: Ja; Storm control: JaLink-aggregation: Ja; STP/RSTP: JaSikkerhed: ACL, 802.1x, SSH-2, SNMPv3, DHCP snooping/relay/serverAdministrering: Webstyring, QoS (WRR, SP, WFQ), systemlog, MIB IIMateriale/farve: Metal, sort; IP30; DIN-skinne-montageDriftsforhold: -40 – 75 °C; 0 – 95 % RHStrøm: 12 – 60 V DC; Maks. forbrug: 12 WMål (H × B × D): 5,0 × 16,0 × 12,0 cm; Vægt: 0,884 kgMTBF: 1.072.674 timerPoE: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 3.99g
EAN: 0710931161694
Varenr.: 2150838
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TRENDnet TI-G160i administreret L2 Gigabit switch - 16 porte, sort
3.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TRENDnet 16-Port Industrial Gigabit L2
4.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.003 kr3.003 krKøb
2Proshop DK3.015 kr3.015 krKøb
3Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
4Vivas DK3.619 kr3.698 krKøb
5Ultrashop4.649 kr4.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch

PriceData har fulgt prisen på TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch i 117 dage. Laveste pris i perioden er 2.874 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 3.004 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.944 kr.

Den nuværende pris på 3.003 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TRENDnet TI-G160i 16-Port Industrial Gigabit L2 Managed DIN-Rail Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.003 kr39 kr (1%)
27. maj 20262.964 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.976 kr12 kr (0%)
25. maj 20262.988 kr35 kr (1%)
24. maj 20262.953 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.964 kr12 kr (0%)
22. maj 20262.976 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.988 kr35 kr (1%)
18. maj 20262.953 kr12 kr (0%)
16. maj 20262.965 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret