Gå til hovedindhold

TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort

TRENDnetHubs og switchesEAN: 0710931162295
Pris fra 3.015 krtil 3.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 704 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.987 kr 3. maj

Sammenlign priser på TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3015 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TRENDnet TI-BG104 Switch 10-porte Gigabit PoE++
3.015 kr
Til butik
TRENDnet TI-BG104 Switch 10-porte Gigabit PoE++ billede

Produktinformation

TRENDnet TI-BG104 - Switch - industriel - ikke administreret - 4 x 10/100/1000 (PoE++) + 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombo Gigabit SFP/RJ-45 - DIN monterbar på skinne, væg-monterbar - PoE++ (360 W) - AC 120/230 V / DC 48 - 56 V - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Artikel nr.: TI-BG104
EAN: 0710931162295
Varenr.: 1000955952
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TI-BG104 - switch - industrial - 10 ports - unmanaged - TAA Compliant
3.074 kr
Til butik
TRENDnet TI-BG104 - switch - industrial - 10 ports - unmanaged - TAA Compliant billede

Produktinformation

Switch, industriel, ikke administreret, 4 x 10/100/1000 (PoE++) + 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 2 x kombo Gigabit SFP/RJ-45, DIN monterbar på skinne, væg-monterbar, PoE++ (360 W), AC 120/230 V / DC 48, 56 V, TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Kategori: Switch
Artikel nr.: TI-BG104
EAN: 0710931162295
Varenr.: 3206867
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort
3.699 kr
Til butik
TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort billede

Produktinformation

Stabil industriel netværksswitch med PoETRENDnet TI-BG104 er en unmanaged Gigabit switch til krævende miljøer. Den giver 10 Gigabit RJ‑45-porte og 2 SFP-comboporte, så du nemt kan udvide dit netværk med høj hastighed. Fire porte understøtter PoE+, og fire understøtter PoE++, hvilket gør det muligt at drive netværksenheder via Ethernet-kablet. Kabinettet i metal med IP30 og DIN-skinne-montage gør den velegnet til industriel brug.Ydelse og driftssikkerhedSwitchen leverer en switching‑kapacitet på 20 Gbit/s, jumbo frames op til 10.000 byte og en forwarding rate på 8,9 Mpps. Den arbejder i temperaturer fra -40 til 75 °C og har en MTBF på 510.304 timer, så du får en løsning, der er skabt til kontinuerlig drift. Strømforsyning kan ske via DC eller PoE, og en hurtig installationsvejledning medfølger, så du kommer hurtigt i gang.Type: Unmanaged Gigabit Ethernet-switchPorte: 10× RJ‑45 (10/100/1000), 2× combo SFPPoE: Ja, 4× PoE+, 4× PoE++Samlet PoE-budget: 360 WSwitching-kapacitet: 20 Gbit/sForwarding rate: 8,9 MppsJumbo frames: Op til 10.000 byteMAC-adressetabel: 11.000 poster; buffer: 2 MBDuplex/flow: Fuld duplex, flow control, auto‑negotiationNetværksstandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3x, 802.3af, 802.3at, 802.3bzKabelformat: 10BASE‑T, 100BASE‑TX, 1000BASE‑TDriftstemp.: -40 – 75 °CKabinet: Metal, IP30; DIN-skinne-montageStrøm: DC/PoE; indgang 48–56 V; maks. forbrug 6,2 WMål (H × B × D): 15,8 × 12,2 × 4,8 cmVægt: 0,63 kgIndhold: Quick start guide...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Switches
Vægt: 2.98g
EAN: 0710931162295
Varenr.: 2160688
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort
3.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.015 kr3.015 krKøb
2Proshop DK3.074 kr3.074 krKøb
3Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
4Vivas DK3.719 kr3.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort

PriceData har fulgt prisen på TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort i 118 dage. Laveste pris i perioden er 2.987 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 3.066 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.039 kr.

Den nuværende pris på 3.015 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for TRENDnet TI-BG104 - industriel unmanaged Gigabit switch med PoE/PoE++, 10×RJ-45 + 2×SFP, IP30 - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.015 kr11 kr (0%)
29. maj 20263.026 kr24 kr (1%)
27. maj 20263.050 kr12 kr (0%)
26. maj 20263.062 kr48 kr (2%)
25. maj 20263.014 kr11 kr (0%)
24. maj 20263.025 kr12 kr (0%)
23. maj 20263.037 kr12 kr (0%)
22. maj 20263.049 kr12 kr (0%)
20. maj 20263.061 kr47 kr (2%)
18. maj 20263.014 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret