Gå til hovedindhold

TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel

TRENDnetHubs og switchesEAN: 0710931141146
Pris fra 520 krtil 879 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 359 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 510 kr 26. mar.

Sammenlign priser på TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 520 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TRENDnet TEG S5091 Switch 9-porte 2.5Gigabit
520 kr
Til butik
TRENDnet TEG S5091 Switch 9-porte 2.5Gigabit billede

Produktinformation

TRENDnet TEG-S5091 - Switch - ikke administreret - 8 x 2.5GBase-T + 1 x 10Gigabit SFP - desktop, væg-monterbar - TAA-kompatibel

Produktspecifikationer

Mærke: TRENDnet
Artikel nr.: TEG-S5091
EAN: 0710931141146
Varenr.: 1001676392
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel
574 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TRENDnet TEG-S5091 9-Port 2.5G Unmanaged Switch with 10G SFP+ Port
655 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TRENDnet TEG S5091 Switch 9-porte 2.5Gigabit
669 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TRENDnet TEG-S5091 unmanaged netværksswitch - 8× 2,5G RJ‑45 + 1× SFP+
859 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TRENDnet TEG-S5091 unmanaged netværksswitch - 8× 2,5G RJ‑45 + 1× SFP+
879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK520 kr520 krKøb
2CS MEGASTORE DK574 kr613 krKøb
3Proshop DK655 kr694 krKøb
4Ultrashop669 kr669 krKøb
5Boligcenter DK859 kr859 krKøb
6Vivas DK879 kr958 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel

PriceData har fulgt prisen på TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel i 184 dage. Laveste pris i perioden er 510 kr (registreret d. 7. marts 2026), højeste er 837 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 676 kr.

Den nuværende pris på 520 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for TRENDnet TEG-S5091 - Version v1.0R - switch - ikke administreret - 8 x 1/2.5G x 1 Gigabit / 10 Gigabit SFP+ - væg-monterbar - TAA-kompatibel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026520 kr135 kr (21%)
16. maj 2026655 kr3 kr (0%)
15. maj 2026652 kr17 kr (3%)
13. maj 2026669 kr13 kr (2%)
12. maj 2026656 kr136 kr (26%)
10. maj 2026520 kr59 kr (10%)
18. apr. 2026579 kr76 kr (12%)
17. apr. 2026655 kr68 kr (12%)
16. apr. 2026587 kr2 kr (0%)
9. apr. 2026589 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret