Gå til hovedindhold

Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440)

TP-LinkOvervågningskameraerEAN: 8885020625479
Pris fra 774 krtil 932 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 158 kr (17% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 774 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tapo C720 Netværksovervågningskamera 2560 x 1440
774 kr
Til butik
Tapo C720 Netværksovervågningskamera 2560 x 1440 billede

Produktinformation

Tapo C720 - Netværksovervågningskamera - støvsikker / vejrfast - farve (Dag/nat) - 2560 x 1440 - 2K - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - 2.4GHz radio - H.264

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Tapo C720
EAN: 8885020625479
Varenr.: 1001866658
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440)
-44%889 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) billede

Produktinformation

Tapo C720 V1.6 - Netværksovervågningskamera - støvsikker / vejrfast - farve (Dag/nat) - 2560 x 1440 - 2K - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - 2.4GHz radio - H.264Tapo C720 V1.6 fra TP-Link er designet til at give sikkerhed til dit hjem eller din virksomhed. Med sit brede 153° diagonale synsfelt fanger dette kamera mere af din ejendom, hvilket sikrer omfattende dækning med færre blinde vinkler. Uanset om det er nat eller dag, giver Tapo C720 V1.6 klare, detaljerede billeder takket være en opløsning på 2560 x 1440 og infrarødt nattesyn, der rækker op til 29,9 m.Bred dækningMed et vinkelformet synsfelt på 153 grader diagonalt, 134 grader horisontalt og 77,6 grader vertikalt sikrer Tapo C720 V1.6 omfattende dækning af dit rum og minimerer blinde vinkler for øget sikkerhed.Forbedret nattesynTapo C720 V1.6 er udstyret med infrarøde LED'er og giver et klart nattesyn på op til 29,9 m, hvilket sikrer, at din ejendom er godt overvåget, selv i fuldstændigt mørke.Smarte detektionsfunktionerMed avancerede AI-detektionsteknologier, herunder genkendelse af personer, kæledyr og køretøjer, minimerer Tapo C720 V1.6 falske alarmer og giver præcis bevægelsesdetektion til effektiv overvågning.Robust udendørs beredskabTapo C720 V1.6 er certificeret med en IP65-klassificering og er støvtæt og vejrbestandig, hvilket gør den ideel til udendørs installation i ethvert klima fra -20 °C til 45 °C.Problemfri tilslutningTapo C720 V1.6 understøtter Wi-Fi-tilslutning og er kompatibel med IoT-platforme som Alexa og Google Assistant og giver nem integration i dit smart home-økosystem for nem styring og overvågning.GenereltBredde: 15.1 cmConnectivity teknologi: TrådløsDybde: 14.56 cmEnhedstype: NetværksovervågningskameraHøjd...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Overvågningskameraer
Vægt: 1.48g
EAN: 8885020625479
Varenr.: 1815623
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440)
-44%909 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) billede

Produktinformation

Tapo C720 V1.6 - Netværksovervågningskamera - støvsikker / vejrfast - farve (Dag/nat) - 2560 x 1440 - 2K - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - 2.4GHz radio - H.264Tapo C720 V1.6 fra TP-Link er designet til at give sikkerhed til dit hjem eller din virksomhed. Med sit brede 153° diagonale synsfelt fanger dette kamera mere af din ejendom, hvilket sikrer omfattende dækning med færre blinde vinkler. Uanset om det er nat eller dag, giver Tapo C720 V1.6 klare, detaljerede billeder takket være en opløsning på 2560 x 1440 og infrarødt nattesyn, der rækker op til 29,9 m.Bred dækningMed et vinkelformet synsfelt på 153 grader diagonalt, 134 grader horisontalt og 77,6 grader vertikalt sikrer Tapo C720 V1.6 omfattende dækning af dit rum og minimerer blinde vinkler for øget sikkerhed.Forbedret nattesynTapo C720 V1.6 er udstyret med infrarøde LED'er og giver et klart nattesyn på op til 29,9 m, hvilket sikrer, at din ejendom er godt overvåget, selv i fuldstændigt mørke.Smarte detektionsfunktionerMed avancerede AI-detektionsteknologier, herunder genkendelse af personer, kæledyr og køretøjer, minimerer Tapo C720 V1.6 falske alarmer og giver præcis bevægelsesdetektion til effektiv overvågning.Robust udendørs beredskabTapo C720 V1.6 er certificeret med en IP65-klassificering og er støvtæt og vejrbestandig, hvilket gør den ideel til udendørs installation i ethvert klima fra -20 °C til 45 °C.Problemfri tilslutningTapo C720 V1.6 understøtter Wi-Fi-tilslutning og er kompatibel med IoT-platforme som Alexa og Google Assistant og giver nem integration i dit smart home-økosystem for nem styring og overvågning.GenereltBredde: 15.1 cmConnectivity teknologi: TrådløsDybde: 14.56 cmEnhedstype: NetværksovervågningskameraHøjde: 15.1 cmKamera monteringstype: Vægmontering, til loftmonteringLydsupport: Ja: indbygget højttalertovejs-audiofunktionindbygget mikrofonKameraBevægelsesdetektion: JaBilledhastighed (maks.): 15 frames pr. sekundDigital videoformat: H.264Digital zoom: 12Egenskaber: Wide Dynamic Range (WDR)ONVIF supportLive View-kontrolLED-indikatornulstillingsknapambient light sensor3D digital støjreduktion (DNR)270-graders bevægelsesdetektionsvinkelbevægelsesaktiveret projektørlys150° synsfeltAI Person DeteInfrarød distance: 29.9 mInfrarød LEDs: JaMax digital video opløsning: 2560 x 1440Opløsning ved digital videooptagelse: 2560 x 1440Type: Farve - Dag/nat - fast - støvsikker / vejrfastVideo Modes: 2KBilledsensorType: CMOS 1/3"ObjektivkonstruktionBrændvidde: 2.1 mmDiagonalt synsfelt (grad): 153Lodret synsfelt (grader): 77.6Objektiv Iris: F/2.1Type: Fast brændviddeVandret synsfelt (grader): 134InterfaceNetværksgrænseflade: IEEE 802.11bIEEE 802.11gIEEE 802.11n2.4GHz radioNetværksprotokoller: RTSPEkspansion / KonnektivitetKrypterings algoritme: SSLTLSWPA128-bit AESWPA2-PSKWPA3Understøttede hukommelseskort: microSD KortDiverseOverensstemmelsesstandarder: FCCRoHSIP65RCMUdstyr inkluderet: MonteringshardwareInternet of Things (IoT)Intelligent assistent: Google Assistant, AlexaInternet of Things (IoT) kompatibel: JaKommunikationsteknologi: Wi-FiProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 45 °CMin. driftstemperatur: -20 °CRelativ luftfugtighed (operativ): 10 - 90% RH (non-condensing)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Overvågningskameraer
Vægt: 1.48g
EAN: 8885020625479
Varenr.: 1815623
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Tapo C720 V1.6 Netværksovervågningskamera 2560 x 1440
932 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK774 kr774 krKøb
2Boligcenter DK889 kr889 krKøb
3Vivas DK909 kr978 krKøb
4Teknikproffset DK932 kr991 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440)

PriceData har fulgt prisen på Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) i 174 dage. Laveste pris i perioden er 774 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 1.420 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 878 kr.

Den nuværende pris på 774 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 46 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Overvågningskamera udendørs TP-Link Tapo C720 2K (2560 × 1440) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. apr. 2026774 kr54 kr (7%)
23. apr. 2026828 kr7 kr (1%)
22. apr. 2026835 kr7 kr (1%)
21. apr. 2026842 kr7 kr (1%)
20. apr. 2026835 kr7 kr (1%)
19. apr. 2026842 kr9 kr (1%)
18. apr. 2026833 kr7 kr (1%)
17. apr. 2026840 kr58 kr (7%)
11. apr. 2026782 kr61 kr (7%)
9. apr. 2026843 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret