Gå til hovedindhold

TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid

TP-LinkOvervågningskameraerEAN: 8885020629545
Pris fra 899 krtil 1.219 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 690 kr 18. maj

Sammenlign priser på TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Tapo C460 - Batteridrevet udendørskamera
899 kr
Til butik
TP-link Tapo C460 - Batteridrevet udendørskamera billede

Produktinformation

Tp-Link Tapo C460 er et batteridrevet udendørskamera, der giver fleksibel placering uden kabeltræk. Med en batteritid på op til 200 dage og en kapacitet på 10.000 mAh kan der gå længe mellem opladningerne, afhængigt af hvordan kameraet bruges. Kameraet optager video i 3840 × 2160 px, så detaljer bliver lettere at genkende. Farvenatsyn med Starlight-teknologi hjælper kameraet med at vise motivet i farver, selv når belysningen er begrænset. Bygget til udendørs brug Med IP66-klassificering er kameraet beregnet til udendørs installation, hvor det kan udsættes for både regn og støv. Det fungerer i et temperaturområde fra -20 til 45 °C, så det kan bruges i både kolde og varme perioder. Skarpt billede – også når lyset er lavt Opløsningen på 3840 × 2160 px kombineret med en diagonal synsvinkel på 134° giver et bredt udsyn over området med mange synlige detaljer. Den horisontale synsvinkel er 113° og den vertikale 59°, mens billedsensoren er en 1/2,7" CMOS med optagelse ved 15 fps. Fleksibel placering uden stikkontakt Den indbyggede batterikapacitet på 10.000 mAh er angivet til op til 200 dages batteritid. Det gør det muligt at placere kameraet der, hvor du har mest brug for det. Trådløs forbindelse og lokal eller cloud-lagring Med WiFi 2,4 GHz og 5 GHz kan du tilslutte kameraet til dit trådløse netværk. Optagelserne kan gemmes lokalt på et microSD-kort (op til 512 GB) eller via Tapo Care cloud, så du kan vælge mellem fysisk lagring i kameraet eller en online løsning. Kompakt og diskret Med dimensioner på 103 × 64,3 × 64,3 mm og en vægt på ca. 350 g er kameraet kompakt nok til at monteres diskret udendørs.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Trådløse overvågningskameraer
Artikel nr.: Tapo C460
EAN: 8885020629545
Varenr.: 66188
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Tapo C460
899 kr
Til butik
TP-Link Tapo C460 billede

Produktinformation

4K Ultra HD More Clarity, Finer Details 4K resolution has 4x the number of pixels compared to 1080p. This results in greater image clarity, finer details, and a sharper picture. Capture license plates, smaller objects, and more with 4K. More Definition, Sharper Images Utilizing an Edge Improvement algorithm, the Tapo C460 delivers crisper edges and finer details, from facial features to text and even plant textures. Accurately Identify with Starlight Color Night Vision With a highly sensitive starlight sensor and integrated spotlights, enjoy full-color night vision. Enhanced colors offer improved context and detail for quicker, more accurate observations. Go Magnetic - Installs Almost Anywhere! This battery-powered Wi-Fi camera provides 100% wire-free installation. Use the magnetic base to lock on to any iron surface or mount it on the wall with wire-free versatility. Enduring Power for Continuous Security With its remarkable 10,000mAh built-in rechargeable battery, Tapo C460 reduces the frequency of recharges, providing up to 200 days of uninterrupted performance on a single charge. Endless Solar Power, Maintenance-Free Enjoy a maintenance-free security experience with the Tapo Solar Panel (sold separately), ensuring uninterrupted power supply. Dual-Band Wi-Fi Connectivity The Tapo C460 can connect to both 5 GHz and 2.4 GHz Wi-Fi bands for range flexibility. The 5 GHz connection offers faster speeds at shorter distances while the 2.4 GHz connection provides a longer range. Detect People, Vehicles & Pets with No Subscription Tapo C460 accurately identifies people, vehicles, and pets to reduce false alerts and unnecessary notifications. Rapid & Reliable Alerts An advanced processor allows for faster detection speeds with accurate alerts versus previous Tapo cameras. Utilize the built-in siren, custom alarms, 2-way audio, and light intensity to deter unwanted visitors. 24/7 Capture Always On, Always Monitoring Ditch battery limitations and experience 24/7 continuous capture. With automatic capture intervals, every crucial moment is recorded, ensuring nothing goes unnoticed. Your Privacy, Our Priority Anti-Theft Alarm Tapo C460 is always vigilant - if an intruder attempts to tamper or move the camera, an alarm will sound and you will receive a notification. MicroSD Data Encryption Encrypt the data stored on your microSD card in the Tapo app to protect your privacy, preventing unauthorized access to video recordings. Versatile Storage Options Three convenient storage options are available to store your camera footage. Local microSD Storage Support up to 512GB of local storage via microSD card. (microSD card sold separately) Unified Local Storage Consolidate recording from all your Tapo cameras with the optional Tapo H200 hub, providing a centralized, cost-effective storage solution for multi-camera systems. Tapo Care Cloud Service Receive rich notifications with snapshots, encrypted protection, data backups, and 30-day video clip history with Tapo Care cloud service. Features for Added Security and Convenience Built to Last, Rain or Shine With an IP66 weatherproof rating, Tapo C460 withstands rain, dust, snow, and harsh sun, ensuring durability in any environment. Never Miss a Delivery Speak with guests or delivery couriers through clear two-way audio, even when you're away from home. Control With Your Voice Seamlessly integrates with Amazon Alexa and Google Assistant for hands-free control and convenient check-ins. No Power, No Problem The C460 continues to record even during disruptions such as power and Wi-Fi outages.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: TAPO C460
EAN: 8885020629545
Varenr.: 3466816
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Tapo C460 Netværksovervågningskamera Udendørs 3840 x 2160
952 kr
Til butik
TP-Link Tapo C460 Netværksovervågningskamera Udendørs 3840 x 2160 billede

Produktinformation

Tapo C460 V1 - Netværksovervågningskamera - indendørs, udendørs - vejrbestandig - farve (Dag/nat) - 8 MP - 3840 x 2160 - 4K - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - 2.4GHz radio, 5 GHz radio - H.265, H.264

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TAPO C460
EAN: 8885020629545
Varenr.: 1003078358
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Tapo C460 trådfrit 4K overvågningskamera - inde/ude, batteri/sol, Wi‑Fi
1.059 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Tapo C460 trådfrit 4K overvågningskamera - inde/ude, batteri/sol, Wi‑Fi
1.079 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid
1.099 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Tapo C460 batteridrevet udendørs sikkerhedskamera
1.190 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Tapo C460 Netværksovervågningskamera Udendørs 3840 x 2160
1.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK899 kr899 krKøb
2Proshop DK899 kr938 krKøb
3CompuMail DK952 kr952 krKøb
4Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
5Vivas DK1.079 kr1.158 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.099 kr1.099 krKøb
7Komplett DK1.190 kr1.190 krKøb
8Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid i 169 dage. Laveste pris i perioden er 649 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 998 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 813 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for TP-Link Tapo C460(EU), IP-sikkerhedskamera, Udendørs, 3840 x 2160 pixel, Intern, Væg, Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026899 kr16 kr (2%)
2. jun. 2026883 kr193 kr (28%)
18. maj 2026690 kr119 kr (15%)
16. maj 2026809 kr52 kr (7%)
29. apr. 2026757 kr126 kr (14%)
14. apr. 2026883 kr193 kr (28%)
24. mar. 2026690 kr205 kr (23%)
18. mar. 2026895 kr67 kr (8%)
15. mar. 2026828 kr59 kr (7%)
14. mar. 2026887 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret