Gå til hovedindhold

TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz

TP-LinkRepeatere og transceivereEAN: 6935364097974
Pris fra 222 krtil 395 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 173 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 216 kr 18. apr.

Sammenlign priser på TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 222 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz
222 kr
Til butik
TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender  - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz billede

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Netværksforlænger
Farve: 2
Artikel nr.: RE305
EAN: 6935364097974
Varenr.: 3564375
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender
222 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link RE305 Wifi-repeater AC1200
239 kr
Til butik
TP-link RE305 Wifi-repeater AC1200 billede

Produktinformation

TP-Link RE305 Wifi-repeater AC1200 udvider rækkevidden på dit eksisterende trådløse netværk uden at kræve udskiftning af din nuværende løsning. Den er velegnet til trådløst netværk, router, mesh-netværk og adgangspunkter. Som rækkeviddeforlænger gentager den dit eksisterende wifi-signal, så du opnår trådløs dækning der, hvor signalet normalt er svagt. Stabil hastighed til trådløst netværk Med Wireless AC og hastigheder på 300 Mb/s, 867 Mb/s og 100 Mb/s håndterer repeateren trådløs dataoverførsel på dit netværk. Det giver dig mulighed for at udnytte din routers trådløse netværk i de områder, hvor signalet ellers ikke rækker ordentligt. Mesh-understøttelse, sikkerhed og opsætning TP-Link OneMesh gør RE305 velegnet til brug i et TP-Link OneMesh-netværk. WPA og WPA2 beskytter dine trådløse forbindelser med kryptering. Opsætning sker via WPS-knap, webbrowser eller Tether-app til iOS og Android – vælg den metode, du foretrækker. Dimensioner: 80 x 78 x 77 mm.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: (wifi repeater)
Artikel nr.: RE305
EAN: 6935364097974
Varenr.: 61644
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Range Extender for wireless network, 802.11ac, 1200Mbps, white
-51%243 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link AC1200 Wi-Fi Range Extender RE305 WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern
254 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link RE305 Range Extender
290 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Ac1200 Wi-fi Range Extender Re305
299 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link AC1200 Wi-Fi Range Extender RE305 WiFi-rækkeviddeforlænger Ekstern
349 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi forstærker TP-Link AC1200 (RE305)
369 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi forstærker TP-Link AC1200 (RE305)
389 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RE305 AC1200 Mesh Wi-Fi Range Extender (2,4/5GHz)
395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK222 kr261 krKøb
2Proshop DK222 kr261 krKøb
3Av-Cables DK239 kr239 krKøb
4Teknikproffset DK243 kr292 krKøb
5CompuMail DK254 kr254 krKøb
6Komplett DK290 kr290 krKøb
7Dustin DK299 kr385,25 krKøb
8Ultrashop349 kr349 krKøb
9Boligcenter DK369 kr369 krKøb
10Vivas DK389 kr468 krKøb
11EL-GROSSISTEN395 kr395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz

PriceData har fulgt prisen på TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz i 183 dage. Laveste pris i perioden er 211 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 229 kr.

Den nuværende pris på 222 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for TP-Link RE305 AC1200 Wi-Fi Range Extender - WiFi-rækkeviddeforlænger - GigE - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz / 5 GHz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026222 kr16 kr (7%)
6. maj 2026238 kr1 kr (0%)
5. maj 2026239 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026238 kr21 kr (10%)
25. apr. 2026217 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026216 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026217 kr3 kr (1%)
13. apr. 2026220 kr17 kr (7%)
11. apr. 2026237 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026238 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret