Gå til hovedindhold

TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+

TP-LinkHubs og switchesEAN: 8885020620931
Pris fra 385 krtil 509 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 347 kr 19. apr.

Sammenlign priser på TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 385 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+
385 kr
Til butik
TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

TP-Link Omada ES205GP V1 - Switch - Administreret - 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 - desktop, væg-monterbar - PoE+ (65 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ES205GP
EAN: 8885020620931
Varenr.: 1002354970
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Omada Es205gp Managed L2 5-port 4x1 Gb Poe 1xgb Sort
-0%431 kr
Før 431,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tp-link Omada Es205gp Managed L2 5-port 4x1 Gb Poe 1xgb Sort billede

Produktinformation

Denne administrerede switch tilbyder pålidelig cloud-baseret administration og avancerede VLAN-funktioner for at hjælpe med at holde dit netværk organiseret og effektivt. Med sine fem Gigabit Ethernet-porte - herunder fire PoE-porte, der leverer op til 30W hver, og et samlet PoE-budget på 65W - understøtter den både data- og strømbehov i et kompakt design. Yderligere funktioner som linkaggregering, portspejling og et blæserløst design bidrager til stabil ydeevne og en mere stille drift til daglige netværksopgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: ES205GP
EAN: 8885020620931
Varenr.: 5020047302
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch TP-Link Omada 5-port Gigabit med 4x PoE+
-4%489 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch TP-Link Omada 5-port Gigabit med 4x PoE+ billede

Produktinformation

Fordele ved managed gigabit switch med PoE+Udbyg dit netværk nemt og stabilt med TP-Link Omada 5-port gigabit switch. Fire af portene leverer PoE+ til kameraer, access points eller IP-telefoner, så du kan føre både data og strøm i ét kabel. Den blæserløse konstruktion giver støjsvag drift, og den kompakte metalenhed kan vægmonteres for fleksibel placering.Smart styring til små kontorer og hjemmenetværkSwitchens cloud-håndtering (Omada) og QoS gør det let at prioritere trafik og overvåge dit netværk. Avancerede funktioner som VLAN (tagged, MTU og port-baseret), IGMP snooping, port mirroring, link-aggregation, loop-beskyttelse og Auto MDI/MDI‑X sikrer effektiv og stabil drift i hverdagen.Switch-type: Administrerbar, cloud-håndteretPorte: 5x RJ-45 Gigabit Ethernet (10/100/1000)PoE+: 4 porte, 30 W pr. port, samlet budget 65 WYdelse: Switching-kapacitet 10 Gbit/s, videresendelseshastighed 7,4 MppsBuffer/MAC: 4 MB buffer, 8.000 MAC-adresserJumbo frames: Understøttet, op til 15Funktioner: VLAN, QoS, flow control, auto-forhandling, port mirroring, link-aggregationDrift: BlæserløsLED-indikatorer og reset-knap: JaStrøm: AC/DC, DC-indgang 53,5 V (strømforsyning medfølger)Montering: Vægbeslag muligtMål: H × B × D: 2,5 × 10 × 9,8 cmTemperatur/luftfugtighed (drift): 0 – 40 °C, 10 – 90 % RHTemperatur/luftfugtighed (opbevaring): -40 – 70 °C, 5 – 90 % RH...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switches
Vægt: 0.76g
EAN: 8885020620931
Varenr.: 1891842
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+
499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch TP-Link Omada 5-port Gigabit med 4x PoE+
-4%509 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK385 kr385 krKøb
2Dustin DK431 kr517,25 krKøb
3Boligcenter DK489 kr489 krKøb
4Ultrashop499 kr499 krKøb
5Vivas DK509 kr588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ i 181 dage. Laveste pris i perioden er 312 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 475 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 370 kr.

Den nuværende pris på 385 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for TP-Link Omada ES205GP V1 Switch 5-porte Gigabit Ethernet PoE+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026385 kr2 kr (1%)
22. maj 2026387 kr2 kr (1%)
16. maj 2026385 kr9 kr (2%)
15. maj 2026394 kr1 kr (0%)
14. maj 2026393 kr43 kr (12%)
3. maj 2026350 kr3 kr (1%)
19. apr. 2026347 kr15 kr (4%)
10. apr. 2026362 kr2 kr (1%)
3. apr. 2026360 kr2 kr (1%)
28. mar. 2026358 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret