Gå til hovedindhold

Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+

TP-LinkHubs og switchesEAN: 4897098689721
Pris fra 4.409 krtil 5.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 610 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.625 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+ og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4409 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Omada SG3218XP-M2 V1.6 Switch 16-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE+
4.409 kr
Til butik
TP-Link Omada SG3218XP-M2 V1.6 Switch 16-porte 2.5 Gigabit Ethernet PoE+ billede

Produktinformation

TP-Link Omada SG3218XP-M2 V1.6 - Switch - L2+ - Administreret - 8 x 2.5GBase-T + 8 x 100/1000/2.5G (PoE+) + 2 x 10Gb Ethernet SFP+ (uplink) - monterbar på stativ - PoE+ (240 W)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SG3218XP-M2
EAN: 4897098689721
Varenr.: 1001705995
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+
4.744 kr
Til butik
Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+ billede

Produktinformation

2.5G porte til WiFi 7/6E/6: 8× 2.5 Gbps PoE+ porte & 8× 2.5 Gbps Non-PoE porte bryder 2.5G-barrieren og frigør det fulde potentiale af WiFi 7/6E/6 AP'er 10G lynhurtig uplink: 2× 10 Gbps SFP+ slots muliggør høj-båndbredde forbindelse og ikke-blokerende switching kapacitet 240 W PoE-budget: 8× 802.3at/af-kompatible PoE+ porte med en samlet strømforsyning på 250 W* Integreret i Omada SDN: Zero-Touch Provisioning (ZTP)**, centraliseret cloud management og intelligent overvågning Centraliseret management: Cloud-adgang og Omada app for ultra bekvemmelighed og nem administration Statisk routing: Hjælper med at rute intern trafik for mere effektiv brug af netværksressourcer Robuste sikkerhedsstrategier: IP-MAC-Port binding, ACL, port sikkerhed, DoS forsvar, stormkontrol, DHCP snooping, 802.1X, Radius autentifikation og mere Optimer stemme- og videoapplikationer: L2/L3/L4 QoS og IGMP snooping...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: SG3218XP-M2
EAN: 4897098689721
Varenr.: 5020047254
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Omada 16-Port 2.5G and 2-Port 10GE
4.939 kr
Til butik
Omada 16-Port 2.5G and 2-Port 10GE billede

Produktinformation

Omada 16-Port 25G og 2-Port Switch Opdag Omada 16-Port 25G og 2-Port Switch, varenummer SG3218XP-M2, en kraftfuld løsning til din netværksinfrastruktur. Designet til at håndtere højhastighedsdataoverførsel, tilbyder denne switch 16 25G-porte, der sikrer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Omada
Kategori: Netværksswitche
EAN: 4897098689721
Varenr.: 82516
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TP-Link Omada SG3218XP-M2 16‑ports 2,5G L2+ PoE+ switch med 2× 10G SFP+
4.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TP-Link Omada SG3218XP-M2 16‑ports 2,5G L2+ PoE+ switch med 2× 10G SFP+
5.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.409 kr4.409 krKøb
2Dustin DK4.744 kr4.830,25 krKøb
3Ultrashop4.939 kr4.939 krKøb
4Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
5Vivas DK5.019 kr5.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+

PriceData har fulgt prisen på Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+ i 186 dage. Laveste pris i perioden er 3.563 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 4.494 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.036 kr.

Den nuværende pris på 4.409 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Tp-link Omada 16-port 2.5g Og 2-port 10ge Sfp+ L2+ Managed Switch Med 8-port Poe+ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.409 kr240 kr (6%)
20. maj 20264.169 kr292 kr (8%)
17. maj 20263.877 kr1 kr (0%)
15. maj 20263.878 kr1 kr (0%)
1. maj 20263.877 kr252 kr (7%)
19. apr. 20263.625 kr78 kr (2%)
18. apr. 20263.703 kr465 kr (11%)
13. apr. 20264.168 kr185 kr (4%)
9. apr. 20264.353 kr214 kr (5%)
8. apr. 20264.139 kr441 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret