Gå til hovedindhold

TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6

TP-LinkBroer og routereEAN: 4897098687215
Pris fra 639 krtil 1.874 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.235 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 624 kr 9. mar.

Sammenlign priser på TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 639 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Archer AX72 V1 Trådløs router
639 kr
Til butik
TP-Link Archer AX72 V1 Trådløs router billede

Produktinformation

TP-Link Archer AX72 V1 - Trådløs router 4-port switch - 1GbE - Wi-Fi 6 - Dual Band

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Archer AX72
EAN: 4897098687215
Varenr.: 999642312
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX72 WiFi 6 Gaming Router
649 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6
790 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer AX72 V1 Trådløs router
819 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Wi‑Fi 6 router TP-Link Archer AX72 - Dual‑Band Gigabit, sort
989 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wi‑Fi 6 router TP-Link Archer AX72 - Dual‑Band Gigabit, sort
1.009 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Ax72 Trådløs Router Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 Ghz / 5 Ghz) Sort
1.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK639 kr639 krKøb
2Komplett DK649 kr649 krKøb
3Proshop DK790 kr790 krKøb
4Ultrashop819 kr819 krKøb
5Boligcenter DK989 kr989 krKøb
6Vivas DK1.009 kr1.088 krKøb
7Dustin DK1.874 kr1.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6 i 168 dage. Laveste pris i perioden er 624 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 682 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 641 kr.

Den nuværende pris på 639 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for TP-Link Archer AX72 AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026639 kr5 kr (1%)
2. jun. 2026644 kr1 kr (0%)
30. maj 2026643 kr6 kr (1%)
20. maj 2026649 kr6 kr (1%)
17. maj 2026643 kr6 kr (1%)
6. maj 2026649 kr6 kr (1%)
30. apr. 2026643 kr6 kr (1%)
17. apr. 2026649 kr17 kr (3%)
10. apr. 2026632 kr17 kr (3%)
12. mar. 2026649 kr25 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret