Gå til hovedindhold

Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557512760
Pris fra 5.124 krtil 7.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.295 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.999 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5124 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd
5.124 kr
Til butik
Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd billede

Produktinformation

22 TB kapacitet reducerer antal drev og forenkler udvidelse af lagerkapacitet 7200 rpm og 6 Gb/s SATA leverer stabil gennemstrømning til servere 512 MB buffer og lav UBER beskytter dataintegritet under belastning Bygget til 24/7 NAS-brug, 2,5 M t MTTF og 550 TB/år arbejdsbelastning 5-års garanti reducerer udskiftningsrisiko og sænker TCO...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: MG10AFA22TE
EAN: 4260557512760
Varenr.: 5020018241
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba MG10 - 22TB - Harddisk - MG10AFA22TE - SATA-600 - 3.5"
6.792 kr
Til butik
Toshiba MG10 - 22TB - Harddisk - MG10AFA22TE - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 22 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: enterprise servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på interne harddiske, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når harddisken igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: MG10AFA22TE
EAN: 4260557512760
Varenr.: 3213848
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Toshiba Enterprise HDD MG10 Series 22TB
7.390 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk Toshiba MG Series 22 TB 3,5" SATA 7200 RPM 512 MB
-3%7.399 kr
Før 7.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk Toshiba MG Series 22 TB 3,5" SATA 7200 RPM 512 MB
-3%7.419 kr
Før 7.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK5.124 kr5.210,25 krKøb
2Proshop DK6.792 kr6.792 krKøb
3Komplett DK7.390 kr7.390 krKøb
4Boligcenter DK7.399 kr7.399 krKøb
5Vivas DK7.419 kr7.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd

PriceData har fulgt prisen på Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd i 184 dage. Laveste pris i perioden er 3.749 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 5.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.765 kr.

Den nuværende pris på 5.124 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 22tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20265.124 kr375 kr (7%)
1. maj 20265.499 kr270 kr (5%)
29. apr. 20265.229 kr113 kr (2%)
28. apr. 20265.342 kr18 kr (0%)
26. apr. 20265.360 kr508,39 kr (10%)
25. apr. 20264.851,61 kr595,39 kr (11%)
24. apr. 20265.447 kr52 kr (1%)
18. apr. 20265.499 kr252 kr (5%)
17. apr. 20265.247 kr252 kr (5%)
14. apr. 20265.499 kr439 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret