Gå til hovedindhold

Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557511664
Pris fra 5.776 krtil 7.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.343 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.810 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5776 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba MG09 Series Harddisk MG09ACA18TE 18TB 3.5" SATA-600 7200rpm
5.776 kr
Til butik
Toshiba MG09 Series Harddisk MG09ACA18TE 18TB 3.5" SATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Artikel nr.: MG09ACA18TE
EAN: 4260557511664
Varenr.: 998432777
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
5.837 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 18tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
5.874 kr
Til butik
Toshiba Toshiba Mg10 Enterprise 18tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd billede

Produktinformation

18 TB kapacitet konsoliderer sikkerhedskopier og arkiver og reducerer antallet af drev Bygget til 24/7-drift, understøtter en arbejdsbelastning på 550 TB/år for høj pålidelighed 7200 rpm og 512 MB cache giver en stabil gennemstrømning på 268 MiB/s til store filer 20 dB støjniveau i tomgang og typisk effekt på 8,35 W sænker støjniveauet i racket og energiforbruget 2 500 000 t MTTF og 600 000 start-/stopcyklusser giver lang levetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: MG09ACA18TE
EAN: 4260557511664
Varenr.: 5020003445
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba MG09 Series - 18TB - Harddisk - MG09ACA18TE - SATA-600 - 3.5"
6.399 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba MG09 Series Harddisk MG09ACA18TE 18TB 3.5 SATA-600 7200rpm
6.799 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 3,5" Toshiba MG09 - 18 TB, 7200 RPM, SATA III
7.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 3,5" Toshiba MG09 - 18 TB, 7200 RPM, SATA III
7.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.776 kr5.776 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.837 kr5.837 krKøb
3Dustin DK5.874 kr5.960,25 krKøb
4Proshop DK6.399 kr6.399 krKøb
5Ultrashop6.799 kr6.799 krKøb
6Boligcenter DK7.099 kr7.099 krKøb
7Vivas DK7.119 kr7.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.981 kr (registreret d. 30. november 2025), højeste er 5.827 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.661 kr.

Den nuværende pris på 5.776 kr er 58% over normalprisen. Prisen er steget 49% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Toshiba MG09 Series - Harddisk - 18 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20265.776 kr10 kr (0%)
25. maj 20265.766 kr136 kr (2%)
24. maj 20265.630 kr23 kr (0%)
23. maj 20265.653 kr174 kr (3%)
22. maj 20265.827 kr50 kr (1%)
21. maj 20265.777 kr13 kr (0%)
20. maj 20265.790 kr1.916 kr (49%)
6. maj 20263.874 kr472 kr (11%)
28. apr. 20264.346 kr347 kr (9%)
1. apr. 20263.999 kr67 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret