Gå til hovedindhold

TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml

TOM FORDParfume og eau de cologneEAN: 0888066081931
Pris fra 493 krtil 539 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 420 kr 8. maj

Sammenlign priser på TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 493 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Tom Ford Soleil Blanc Travel Spray EDP 10 ml
493 kr
Til butik
Tom Ford Soleil Blanc Travel Spray EDP 10 ml billede

Produktinformation

☀ Solkysset signaturduft i rejsespray · Eau de Parfum med lang holdbarhed · Unisex En varm, strålende og sofistikeret duft, der indfanger følelsen af hvid sandstrand og luksus ved havet – nu i en praktisk rejsespray. Denne Eau de Parfum folder sig ud med en elegant balance mellem friske, krydrede og cremede noter, så du får en solfyldt aura hele dagen, uanset hvor du er. Duftprofil Åbner lyst og lækkert med sprød bergamot og en krydret kant af kardemomme og pink peber. Hjertet er blomstrende og solvarmt med ylang-ylang og jasmin sambac, der giver en glødende, sensuel fylde. Bunden afrundes cremet og indbydende med nuancer af kokos, tonkabønne og gylden amber. Fordele Rejsespray med fin forstøvning – nem at have i lommen, tasken eller håndbagagen. Eau de Parfum-koncetration for dybde og vedvarende duftspor. Unisex-komposition, der klæder både ham og hende. Alsidig: oplagt til lyse dage, feriestemning og elegante aftener. Sådan bruger du den Påfør 1–3 sprøjt på pulspunkter som håndled, hals og bag ørerne. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden – lad duften udvikle sig naturligt. For ekstra fylde kan du lægge lag over en neutral bodylotion eller en let, varm duftet bodyolie. Frisk op i løbet af dagen efter behov – den kompakte størrelse gør det let. Stemning og anvendelse Duften føles som sol på huden: cremet, elegant og med en diskret, sensuel varme. Den er lige så velegnet på kontoret som til en sommeraften ude – og den bærer smukt året rundt, når du vil tilføre et strejf af solrig luksus. Tip Spray let på tøj eller hår fra god afstand for længere varighed (test først på sarte tekstiler). Opbevar køligt og væk fra direkte sollys for at bevare duftens kvalitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Parfume
Størrelse: 10.00ml
Artikel nr.: 888066081931
EAN: 0888066081931
Varenr.: 888066081931
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tom Ford Soleil Blanc EdP (10ml)
525 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml
539 kr
Til butik
TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml billede

Produktinformation

Atomizer i hvid og guldtoner med magnetlukning fås med en Soleil Blanc Eau de Parfum 10ml refill. Overraskende. Dragende. Vanedannende. Inspirationen bag TOM FORD Private Blend Soleil Blanc er den eksotiske rejse til private øer, hvor sommeren varer hele året, og hvor den ene dag ubemærket smelter sammen med den næste. En vanedannende, solrig, blomstret amber duft med forførende elegance og forfriskende dekandance. Tom Ford’s Private Blend kreation udstråler ulasteligt den endeløse jagt på sol og luksus, der definerer TOM FORD Soleil.Duftnoter: Bergamot, Cardamom Oil Orpur, Pistachio Accord, Ylang Ylang Comores Island, Benzoin Extract Orpur, Coco de Mer AccordAnvendelse:Spray en eller to gange på ren hud på de ønskede områder. Gnid ikke parfumen ind i huden, da dette vil ændre den måde, duften udvikler sig på. Sådan genfylder du forstøveren: Tag hætten af. Tag parfumeflakonen ud. Indsæt ny duft i forstøveren. TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TOM FORD
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 10.000000000
Artikel nr.: T6K7010000
EAN: 0888066081931
Varenr.: 2313-192-0010

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK493 kr522 krKøb
2Bangerhead DK525 kr525 krKøb
3Lyko DK539 kr539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml

PriceData har fulgt prisen på TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml i 174 dage. Laveste pris i perioden er 420 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 465 kr.

Den nuværende pris på 493 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for TOM FORD Soleil Blanc Eau de Parfum Travel Spray 10 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026493 kr73 kr (17%)
8. maj 2026420 kr11 kr (3%)
5. maj 2026431 kr7 kr (2%)
4. maj 2026424 kr2 kr (0%)
3. maj 2026422 kr1 kr (0%)
2. maj 2026423 kr102 kr (19%)
31. mar. 2026525 kr97 kr (23%)
30. mar. 2026428 kr97 kr (18%)
4. mar. 2026525 kr89 kr (20%)
2. mar. 2026436 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret