Gå til hovedindhold

Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One

Pris fra 1.528 krtil 2.319 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 791 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.458 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1528 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thrustmaster T128 - Pedals - Streering Wheel & Shifter Pack - Xbox & PC - Wired
1.528 kr
Til butik
Thrustmaster T128 - Pedals - Streering Wheel & Shifter Pack - Xbox & PC - Wired billede

Produktinformation

I en nøddeskal Udnyt T128s dynamiske Force Feedback og dens 2-pedal pedalsæt til at opleve realistiske kørefornemmelser. Kom godt i gang med manuel gearskifte med TH8S Shifter Add-On og dens "H"-mønster skifteplade (med 7 gear plus bakgear), for nemt at tilpasse sig alle typer spil og køretøjer. UNDER HÆTTEN ALSIDIG RACINGPAKKE T128 Shifter Pack er en kombination af T128 racerhjulet og TH8S Shifter Add-On skifter, for en fordybende og alsidig køreoplevelse. Dens "H"-mønsterskifteplade (med 7 gear plus bakgear) tilpasser sig let til alle typer spil og køretøjer (racer, lastbilkørsel, landbrug). EMMENDE KRAFTFEEDBACK T128 og dens HYBRID DRIVE Force Feedback giver spillere mulighed for virkelig at opleve de sjove og intuitive fornemmelser ved at køre. Mærk vægten af hvert køretøj, bumpene og stødene, tabet af vejgreb i sving og typerne af vejbelægninger - direkte i hjulet til fordybende racerløb, der vækker dit førerinstinkt. ALLE -TERRÆN RACING HJUL T128 tilpasser sig alle kørestile takket være dens 270° til 900° rotationsvinkel og dens runde, lette hjulfælg, der udnytter al Force Feedbacks kraft. T2PM pedalsættet, sammen med racerhjulets magnetiske skovlskiftere, motorhastigheds-LED'er og 13 handlingsknapper, lader dig frigøre dig selv fra at skulle bruge en gamepad. RESPONSIV GEARSKIFTNING Med sit 1,6"/4 cm metalskiftehåndtag er denne "korte" gearskifter utroligt lydhør for rent, præcist gearskift. Den ergonomiske "sportslignende" skifteknap giver mulighed for nem håndtering og hjælper dig med at bevare kontrollen i alle situationer - også terræn! KIRURGISK PRÆCISION TH8S Shifter Add-On har friktionsfri H.E.A.R.T-teknologi, der sikrer det samme niveau af præcision gennem hele produktets levetid. INDBYGGET KLEMMESYSTEM T128 og TH8S Shifter Add- On har et robust spændesystem til alle typer borde, skriveborde og understøtninger (0,04-1,5″ / 0,1-4 cm tyk). Fastspænding kræver intet værktøj, for hurtig og nem montering og demontering.

Produktspecifikationer

Mærke: Thrustmaster
Kategori: Spil tilbehoer
Artikel nr.: 4460267
EAN: 3362934403690
Varenr.: 3255109
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
THRUSTMASTER T128-X SHIFTER PACK Racing Simulator Tilbehør - GEEKD.dk
1.724 kr
Til butik
THRUSTMASTER T128-X SHIFTER PACK Racing Simulator Tilbehør - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Thrustmaster T128 Shifter Pack - rat og pedaler til PC & Xbox Thrustmaster T128 Shifter Pack er et komplet racersæt med rat og pedaler, designet til realistisk og præcis køreoplevelse på PC og Xbox. Rattet leverer analog styring og er udstyret med prakt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: THRUSTMASTER
Kategori: Racing Simulator Tilbehør
EAN: 3362934403690
Varenr.: 52533397029200
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One
1.794 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ThrustMaster T128 Shifter Pack - Wheel, gamepad and pedals set - Microsoft Xbox One
2.069 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox
2.199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Thrustmaster T128 rat med pedaler - PC/Xbox racing wheel
2.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Thrustmaster T128 rat med pedaler - PC/Xbox racing wheel
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.528 kr1.528 krKøb
2Geekd1.724 kr1.724 krKøb
3CompuMail DK1.794 kr1.794 krKøb
4Teknikproffset DK2.069 kr2.128 krKøb
5Ultrashop2.199 kr2.199 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One

PriceData har fulgt prisen på Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.304 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 1.528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.428 kr.

Den nuværende pris på 1.528 kr er 7% over normalprisen. Der er registreret 26 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Thrustmaster T128 Shifter Pack Rat, pedalsæt og gearskift PC og Microsoft Xbox Series S Microsoft Xbox Series X Microsoft Xbox One de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. apr. 20261.528 kr40 kr (3%)
5. mar. 20261.488 kr10 kr (1%)
4. mar. 20261.478 kr20 kr (1%)
3. mar. 20261.458 kr9 kr (1%)
2. mar. 20261.467 kr21 kr (1%)
1. mar. 20261.446 kr9 kr (1%)
28. feb. 20261.455 kr9 kr (1%)
27. feb. 20261.464 kr9 kr (1%)
26. feb. 20261.473 kr33 kr (2%)
25. feb. 20261.440 kr30 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret