Gå til hovedindhold

Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.327 krtil 1.446 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 119 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.220 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1327 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Thermaltake ToughPower TP Strømforsyning 1200Watt
1.327 kr
Til butik
Thermaltake ToughPower TP Strømforsyning 1200Watt billede

Produktinformation

Thermaltake ToughPower TP - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1200 watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PS-TPP-1200FNFAPE-1
EAN: 4711658545305
Varenr.: 1003589917
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified
1.380 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Thermaltake Toughpower PF1 strømforsyning 1200W platinum
1.446 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.327 kr1.327 krKøb
2Proshop DK1.380 kr1.380 krKøb
3Komplett DK1.446 kr1.446 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified i 169 dage. Laveste pris i perioden er 1.220 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 1.629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.367 kr.

Den nuværende pris på 1.327 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Thermaltake ToughPower TP - power supply - 1200 Watt Strømforsyning - 1200 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.327 kr42 kr (3%)
28. maj 20261.369 kr24 kr (2%)
27. maj 20261.345 kr26 kr (2%)
22. maj 20261.319 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.327 kr8 kr (1%)
14. maj 20261.319 kr8 kr (1%)
9. maj 20261.327 kr8 kr (1%)
30. apr. 20261.319 kr99 kr (8%)
28. apr. 20261.220 kr6 kr (0%)
27. apr. 20261.226 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret