Gå til hovedindhold

Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort

Pris fra 655 krtil 858 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 203 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 641 kr 4. maj

Sammenlign priser på Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 655 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Thermaltake ToughPower GT 850W Strømforsyning 850Watt
655 kr
Til butik
Thermaltake ToughPower GT 850W Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PS-TPT-0850FNFAGE-3
EAN: 4711475647411
Varenr.: 1002352468
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort
684 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Thermaltake Toughpower GT 850W ATX strømforsyning - fuldt modulær, sort
-18%809 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Thermaltake Toughpower GT 850W ATX strømforsyning - fuldt modulær, sort billede

Produktinformation

Stærk og stabil ATX strømforsyning til din PCThermaltake Toughpower GT 850W er en fuldt modulær ATX-strømforsyning designet til PC/Server. Med aktiv PFC, aktiv køling og en 12 cm ventilator med hydraulisk leje får du effektiv drift og stabil strømlevering til krævende systemer.Fordele i dit byggeprojektMed op til 850 W samlet effekt og en +12V-skinne på 70,8 A får grafikkort og CPU de nødvendige ressourcer. 80 PLUS Gold-certificeringen bidrager til høj effektivitet, mens ATX 3.1-understøttelse og én 12+4-pin PCIe-strømconnector klargør til nyere grafikkort. Fuldt modulær kabling gør kabelføring enkel og ryddelig i kabinettet.Formfaktor: ATX, version 3.1Samlet effekt: 850 WEffektivitet: 80 PLUS GoldKøling: Aktiv, 1 x 12 cm ventilator (hydraulisk leje)Formål: PC/ServerIndgangsspænding: 100 – 240 V, 50/60 Hz+12V maks. strøm: 70,8 A (kombineret 850 W)+3,3V/+5V kombineret: 100 W (hver maks. 20 A)+5Vsb: 3 A (15 W), -12V: 0,3 A (3,6 W)Power Good-forsinkelse: 100 – 250 ms, holdetid: 17 msBeskyttelser: Underspænding, overstrøm, overophedning, kortslutning, overspænding, overeffektKabler/porte: 24-pin ATX, 1 x CPU 4+4-pin, 4 x PCIe 6+2-pin, 1 x PCIe 12+4-pin (600 mm), 6 x SATA, 4 x MolexKabellængder: ATX 55 cm, CPU 70 cm, SATA 45/15 cm, Molex 40/15 cmMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmDriftsforhold: 0 – 40 °C, 5 – 85 % RHOpbevaring: -40 – 70 °C, 5 – 95 % RHMTBF: 100.000 timerKontakt: Tænd/slukEmballage: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: THERMALTAKE
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.08g
EAN: 4711475647411
Varenr.: 2105954
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Thermaltake Toughpower GT 850W ATX strømforsyning - fuldt modulær, sort
-18%829 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermaltake ToughPower GT 850W Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
858 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK655 kr655 krKøb
2CS MEGASTORE DK684 kr723 krKøb
3Boligcenter DK809 kr809 krKøb
4Vivas DK829 kr908 krKøb
5Proshop DK858 kr897 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort

PriceData har fulgt prisen på Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 641 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 804 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 762 kr.

Den nuværende pris på 655 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Thermaltake ToughPower GT 850W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026655 kr73 kr (10%)
30. maj 2026728 kr25 kr (3%)
23. maj 2026753 kr112 kr (17%)
4. maj 2026641 kr89 kr (12%)
22. apr. 2026730 kr2 kr (0%)
21. apr. 2026732 kr3 kr (0%)
1. apr. 2026735 kr5 kr (1%)
21. mar. 2026730 kr27 kr (4%)
16. mar. 2026757 kr1 kr (0%)
15. mar. 2026758 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret