Gå til hovedindhold

Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA

Pris fra 422 krtil 1.074 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 652 kr (61% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 422 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Thermalright Royal pretor 130 Køleplade/køler Hvid
422 kr
Til butik
Thermalright Royal pretor 130 Køleplade/køler Hvid billede

Produktinformation

Thermalright Royal pretor 130. Type: Køleplade/køler, Omdrejningshastighed (maks.): 2150 rpm, Minimum lufttryk: 2,65 mmH2O, Lejetype: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Bredde: 112 mm, Dybde: 130 mm, Højde: 158 mm. Produktfarve: Hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Thermalright
Artikel nr.: ROYAL PRETOR 130 WHITE
EAN: 0814256018265
Varenr.: 1003836565
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Thermalright Royal Pretor 130 CPU-køler - Hvid, dual tower
-11%499 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Thermalright Royal Pretor 130 CPU-køler - Hvid, dual tower billede

Produktinformation

Effektiv CPU-køling i flot hvidt designThermalright Royal Pretor 130 er en CPU-køler i elegant hvid, skabt til stabile temperaturer i gaming- og arbejdsbygninger. Den dobbelte køleprofil (dual tower) og seks varmerør i kobber leder varmen hurtigt væk, mens de medfølgende blæsere i 120 mm og 130 mm sikrer en afbalanceret luftstrøm. Med PWM-styring tilpasses omdrejningerne automatisk efter belastningen for ensartet ydelse.Bygget til ydeevne og lang levetidKøleren anvender Fluid Dynamic Bearing (FDB) for jævn drift. Den maks. luftstrøm er op til 80,45 cfm på frontblæseren og 81,88 cfm på den sekundære, med et lydniveau på henholdsvis 29,4 dB og 28,3 dB ved høj hastighed. Kombinationen af 6 mm varmerør og en kobber-bundplade giver effektiv varmeoverførsel, så din processor forbliver kølig under tunge opgaver.Type: Køleplade/radiator til processorFarve: HvidBase: KobberAntal varmerør: 6 stk., diameter 6 mmBlæsere: 2 stk. med 4-pin PWMBlæser 1 (foran): 120 × 120 × 15 mm, 2150 RPM maks., luftstrøm 80,45 cfm, tryk 2,65 mmH2O, støj 29,4 dBBlæser 2 (midter): 130 × 130 × 28 mm, 1750 RPM min., luftstrøm 81,88 cfm, tryk 2,38 mmH2O, støj 28,3 dBMål (køler): Højde: 15,8 cm, Bredde: 11,2 cm, Dybde: 13,0 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Thermalright
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.91g
EAN: 0814256018265
Varenr.: 2105862
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Thermalright Royal Pretor 130 CPU-køler - Hvid, dual tower
-10%519 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Thermalright Royal Pretor 130 CPU-køler - Hvid, dual tower billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Thermalright
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.91g
EAN: 0814256018265
Varenr.: 2105862
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Thermalright Royal Pretor 130 White CPU Køler - GEEKD.dk
1.025 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA
1.074 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK422 kr422 krKøb
2Boligcenter DK499 kr499 krKøb
3Vivas DK519 kr598 krKøb
4Geekd1.025 kr1.025 krKøb
5Proshop DK1.074 kr1.074 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA

PriceData har fulgt prisen på Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA i 166 dage. Laveste pris i perioden er 422 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 512 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 488 kr.

Den nuværende pris på 422 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Thermalright Royal Pretor 130 White - CPU Luftkøler - Max 28 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. mar. 2026422 kr89 kr (17%)
31. jan. 2026511 kr6 kr (1%)
16. jan. 2026505 kr14 kr (3%)
19. dec. 2025491 kr21 kr (4%)
18. dec. 2025512 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret