Gå til hovedindhold

tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk

TesaAfdækningEAN: 4042448361448
Pris fra 78 krtil 141 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 63 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 78 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
tesa Professional 4440/04439 Masking Tape 50 m x 38 mm
78 kr
Til butik
tesa Professional 4440/04439 Masking Tape 50 m x 38 mm billede

Produktinformation

tesa® 4440 malertape/afdækningstape består af et fladt specialbæremateriale af washipapir med ekstra høj rivestyrke, som er forsynet med et UV-stabilt akrylbaseret klæbemiddel. Da bærematerialet endvidere er gjort vandfast, kan denne malertape til udfordrende udendørs maleopgaver blive siddende i op til 26 uger. Her gør den det muligt at opnå meget præcise, skarpe og rene malerkanter. Kvalitetsmalertapen er nem at arbejde med, kan rives over i hånden og kan fjernes fra overfladen igen uden at efterlade klæberester - selv efter mange uger. Der kan påføres flere lag maling med blot en enkelt afdækningsproces, hvorved professionelle malere kan spare både tid og penge. Tapen er desuden kompatibel med alle former maling og lak og kan også anvendes til lettere pudsearbejde, kalkning og lign. Professionelt udendørs malerarbejde, hvor høj kvalitet er vigtig UV-resistent i 26 uger Lettere pudsearbejde, kalkning og lign. Ideel, hvor der ønskes skarpe malerkanter ved maling og lak Efterlader ikke klæberester...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: tesa
Kategori: Tape lim
Artikel nr.: 04440-00003-00
EAN: 4042448361448
Varenr.: 3038621
Gå til Mal og Spar
TrustScore 5 ud af 54,8
Tesa Malertape UV Precision (Blå) 50mx38mm
89,95 kr
Til butik
Tesa Malertape UV Precision (Blå) 50mx38mm billede

Produktinformation

Tesa ® 4440 malertape/afdækningstape består af et fladt specialbæremateriale af washipapir med ekstra høj rivestyrke, som er forsynet med et UV-stabilt akrylbaseret klæbemiddel. Da bærematerialet endvidere er gjort vandfast, kan denne malertape til udford...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Tesa
Kategori: Forbrugsvarer til malerarbejde
EAN: 4042448361448
Varenr.: 62836059046237
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Beiersdorf Masking Tape Precision Outdoor 50M X 38Mm
102 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Maskeringstejp 4440 38mmx50m
105 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tesa 4440 afdækningstape, 38 mm, 50 meter
105 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
tesa afdækningstape 4440 UV Precision 38 mm x 50 m, blå
110,49 kr
Til butik
Gå til Rockidan
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TESA BLÅ 4440 TAPE UDENDØRS 38MM
115 kr
Til butik
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tesa Tape precision 50m x 38mm blå
-3%141 kr
Før 145 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk
141 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK78 kr117 krKøb
2Mal og Spar89,95 kr89,95 krKøb
3CompuMail DK102 kr102 krKøb
4Globaltools.dk105 kr105 krKøb
5LavprisVærktøj105 kr105 krKøb
6EL-GROSSISTEN110,49 kr110,49 krKøb
7Rockidan115 kr115 krKøb
8Watski DK141 kr141 krKøb
9CS MEGASTORE DK141 kr180 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk

PriceData har fulgt prisen på tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk i 184 dage. Laveste pris i perioden er 64 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 89,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 73 kr.

Den nuværende pris på 78 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for tesa PRECISION OUTDOOR 04440-00003-00 Crepebånd tesa® Professional Blå (L x B) 50 m x 38 mm 1 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 202678 kr11,95 kr (13%)
7. maj 202689,95 kr16,95 kr (23%)
4. feb. 202673 kr4 kr (6%)
13. jan. 202669 kr1 kr (1%)
7. jan. 202668 kr4 kr (6%)
19. dec. 202572 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret