Gå til hovedindhold

Hortus Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening

HortusTerrassevarmereEAN: 5705858062822
Pris fra 464 krtil 869 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 405 kr (47% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 464 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W
-8%464 kr
Før 506 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W billede

Produktinformation

Energieffektiv vægmonteret terrassevarmer Hortus infrarød terrassevarmer til montering på væggen sikrer varme fra første sekund. Den kan med fordel anvendes på altanen, terrassen eller under en markise. Intensiteten kan reguleres mellem 3 styrker; 500/100...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have & udendørsliv
Farve: silver
Størrelse: 100x600x150 mm
EAN: 5705858062822
Varenr.: 6278200089
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer 1500W væghængt
480 kr
Til butik
HORTUS Terrassevarmer 1500W væghængt billede

Produktinformation

HORTUS væghængt infrarød kortbølge terrassevarmer i smart og slankt design - ideel til montering under markiser og tagudhæng. 92% af energien konverteres til varme og giver rigeligt varme til de personer, der sidder indenfor en afstand af 3 meter fra varmeren. 1500W Rose Golden Tube rør med en levetid på minimum 7000 timer. Inklusiv fjernbetjening. IP-klasse IP65 vandtæt. Derfor velegnet til installation i ubeskyttede arealer. Terrassevarmerens specifikationer Type : Væghængt Rørtype: Halogen ultra low glare Tilbehør: Fjernbetjening. Materialer : Aluminium Effekttrin : 500/1000/1500W Energiudnyttelse: 92% af energien konverteres til varme. Opstartstid : 2 sek. Lysreduktion: 92% Rækkevidde : 3-5 meter Højde : Monteres min. 180 cm over jord. Bredde : 54,5 cm IP-klasse : IP55 Godkendelser : CE, LVD & EMC. Strømkilde: 230V - 50Hz inkl. ledning på 180 cm Driftsomkostning/time: ca. 1,1 - 3,30 kr. Funktionstid ca. 7000 timer Anvendelse: Indendørs og udendørs CO2 udledning/time: ca. 1 kg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HORTUS
Kategori: Terrassevarmer
Artikel nr.: 211-352
EAN: 5705858062822
Varenr.: 3033956
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W
-10%494 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W billede

Produktinformation

Højeffektiv vægmonteret infrarød terrassevarmer i smart design Du får varmen efter kun 1 sekund med denne væghængte terassevarmer fra Hortus.Vælg mellem 3 styrker, som nemt kan skiftes med den medfølgende fjernbetjening. Du slipper for at stå på en stol e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have
Farve: silver
Størrelse: 100x600x150 mm
EAN: 5705858062822
Varenr.: 6278200089
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W
549 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W
579 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Terrassevarmer Vægmodel 1500 W Remote Gt - Grå
599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer vægmodel, 1500W
615 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Hortus - Terrassevarmer vægmodel 500/1000/1500 W, sølv
-23%666 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening
869 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl464 kr464 krKøb
2Proshop DK480 kr519 krKøb
3LavprisVVS494 kr494 krKøb
4LavprisVærktøj549 kr549 krKøb
5Greenline579 kr579 krKøb
6Homeshop DK599 kr599 krKøb
7BilligVVS DK615 kr615 krKøb
8Bolig & Haven666 kr666 krKøb
9Havehobby.dk869 kr869 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening

PriceData har fulgt prisen på Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening i 182 dage. Laveste pris i perioden er 464 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 516 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 501 kr.

Den nuværende pris på 464 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Terrassevarmer væghængt vægmodel på 500/1000/1500 Watt med fjernbetjening de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026464 kr16 kr (3%)
2. jun. 2026480 kr35 kr (7%)
5. maj 2026515 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026514 kr12 kr (2%)
8. apr. 2026502 kr4 kr (1%)
1. apr. 2026506 kr4 kr (1%)
31. mar. 2026502 kr2 kr (0%)
28. feb. 2026500 kr4 kr (1%)
27. feb. 2026504 kr4 kr (1%)
25. feb. 2026508 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret