Gå til hovedindhold

Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus

HortusTerrassevarmereEAN: 5705858064765
Pris fra 412 krtil 839 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 427 kr (51% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 412 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer 1500W væghængt
412 kr
Til butik
HORTUS Terrassevarmer 1500W væghængt billede

Produktinformation

Væghængt infrarød kortbølge terrassevarmer i smart rundt design - ideel til montering under markiser og tagudhæng. 92% af energien konverteres til varme og giver rigeligt varme til de personer, der sidder indenfor en afstand af 3 meter fra varmeren. HORTUS terrassevarmer med 1500W Rose Golden Tube rør med en levetid på ca. 7000 timer. IP-klasse IP 66. Velegnet til installation i ubeskyttede udendørs arealer. Terrassevarmerens specifikationer Model: 211-358 Type: Væghængt Dimensioner: L: 45,5 cm - B: 8 cm. Materiale: Sortlakeret aluminium, stål og plast. Rørtype: Halogen ultra low glare Effekt: 1500W Strømkilde: 230V - 50Hz Kapslingsklasse IP55 Godkendelser : CE, LVD & EMC. Dækningsområde: 3-5 m Opstartstid/fuld effekt: 2 sek. Energiudnyttelse: ca. 92% Lysreduktion: 92% Driftsomkostning/time: ca. 3,30 kr. CO2 udledning/time: ca. 1 kg Funktionstid ca. 7000 timer Anvendelse: Indendørs og udendørs...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HORTUS
Kategori: Terrassevarmer
Artikel nr.: 211-358
EAN: 5705858064765
Varenr.: 3033951
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Hortus - Terrassevarmer vægmodel 1500 W, GT, sort
-43%479 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hortus - Terrassevarmer vægmodel 1500 W, GT, sort billede

Produktinformation

Moderne væghængt terrassevarmer Væghængt infrarød kortbølge terrassevarmer i smart rundt design - ideel til montering under markiser og tagudhæng. 92% af energien konverteres til varme og giver rigeligt varme til de personer, der sidder indenfor en afst...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Altan
EAN: 5705858064765
Varenr.: 40454809157783
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer, infrarød, vægmodel GT, 1500W, sort
-5%482 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hortus terrassevarmer, infrarød, vægmodel GT, 1500W, sort billede

Produktinformation

Perfekt til montering under f.eks. markiser eller tagudhæng. 92% af energien konverteres direkte til varme, som rækker 3 meter fra terrassevarmeren. HORTUS terrassevarmer med 1500W Golden Tube rør med en levetid på minimum 7000 timer.

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have & udendørsliv
Farve: black
Størrelse: 45.5 x 8 cm
EAN: 5705858064765
Varenr.: 6278110014
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer, infrarød, vægmodel GT, 1500W, sort
539 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer, infrarød, vægmodel GT, 1500W, sort
539 kr
Til butik
Gå til Haveglad.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
HORTUS terrassevarmer vægmodel 1500 W, GT, sort
560 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Terrassevarmer 1500W væghængt HORTUS, sort (211-358)
568 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer, infrarød, vægmodel GT, 1500W, sort
-9%653 kr
Før 715 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer, infrarød, vægmodel GT, 1500W, sort
675 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus
839 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK412 kr451 krKøb
2Bolig & Haven479 kr479 krKøb
3LavprisEl482 kr482 krKøb
4Greenline539 kr539 krKøb
5LavprisVærktøj539 kr539 krKøb
6Haveglad.dk560 kr560 krKøb
7CS MEGASTORE DK568 kr607 krKøb
8LavprisVVS653 kr653 krKøb
9BilligVVS DK675 kr675 krKøb
10Havehobby.dk839 kr839 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus

PriceData har fulgt prisen på Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus i 114 dage. Laveste pris i perioden er 412 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 535 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 508 kr.

Den nuværende pris på 412 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026412 kr1 kr (0%)
30. maj 2026413 kr66 kr (14%)
3. maj 2026479 kr56 kr (10%)
27. apr. 2026535 kr16 kr (3%)
26. apr. 2026519 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026516 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026519 kr3 kr (1%)
23. apr. 2026522 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026525 kr3 kr (1%)
11. apr. 2026528 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret