Gå til hovedindhold

Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W

TefalTøjEAN: 3121040080184
Pris fra 478 krtil 849 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 371 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 459 kr 4. maj

Sammenlign priser på Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 478 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tefal Smart Protect FV6872E0 Dampstrygejern 2800W Blå Sølv
478 kr
Til butik
Tefal Smart Protect FV6872E0 Dampstrygejern 2800W Blå Sølv billede

Produktinformation

Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Artikel nr.: FV6872E0
EAN: 3121040080184
Varenr.: 1000661493
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Dampstrygejern Smart Protect Plus FV6872E0
528 kr
Til butik
Tefal Dampstrygejern Smart Protect Plus FV6872E0 billede

Produktinformation

Dampstrygejern med automatisk afbrydelse, 2800 W, såleplade: Durilium Airglide, Kun én indstilling: Smart Temp Teknologi sikrer en perfekt kombination af temperatur og damp for effektiv strygning af alle stoftyper, Kontinuerlig damp på 40 g/min, Dampskud på op til 260 g/min, Drypstop, Auto-sluk, dræber op til 99,99% af bakterier, blå Med det nye Tefalstrygejern Smart Protect Plus har det aldrig været nemmere at stryge. Strygejernet har nemlig kun én indstilling med en optimal kombination af temperatur og damp, som kan bruges på alt fra kraftigt bomuld til delikate materialer. Dermed skal du ikke bekymre dig om at indstille strygejernet korrekt, og der er ingen risiko for at efterlade brændemærker og ødelægge tøjet. Det er perfekt til den daglige brug, varmer hurtigt op og giver et flot, glat resultat. Strygejernet er udstyret med Tefals emaljestrygesål Durilium Airglide, som glider nemt på alle former for tekstiler med minimal anstrengelse. De mange damphuller sørger for en optimal og jævn dampdistribution, som gør strygningen til en leg. Strygejernet har flere smarte funktioner som drypstop der forhindrer, at vand fra strygejernet pletter tøjet, mens du stryger, auto-sluk for mere sikkerhed og en eco-indstilling der reducerer energiforbruget med 20% sammenlignet med energiforbrug på højeste indstilling.

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygning
Artikel nr.: FV6872E0
EAN: 3121040080184
Varenr.: 3032663
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strygejern med damp Tefal Smart Protect Plus FV6872, 2.800 W, blå
-10%549 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strygejern med damp Tefal Smart Protect Plus FV6872, 2.800 W, blå billede

Produktinformation

Fordele ved strygejern med dampFå glatte skjorter og pænt tøj hver dag med Tefal Smart Protect Plus. Dette tør- og dampstrygejern leverer en kraftig dampboost på 260 g/min til genstridige folder og en kontinuerlig dampmængde på 40 g/min til daglig strygning. Den ridsefaste Durilium Airglide-strygesål glider let og giver præcis styring takket være præcisionsspidsen. Med lodret damp kan du hurtigt friske hængende tøj eller gardiner op.Nem og sikker hverdagsstrygningVælg mellem variabel damp, sprayfunktion og ECO-tilstand for effektiv strygning i hverdagen. Den ekstra store påfyldningsåbning gør det let at fylde vandtanken på 0,27 l, og automatisk slukning efter 8 minutter øger sikkerheden. Anti-dryp, antikalk-system og stabil hæl sikrer en problemfri oplevelse fra start til slut.Type: Tør- og dampstrygejernEffekt: 2.800 WDampboost: 260 g/minKontinuerlig damp: 40 g/minStrygesål: Durilium Airglide, ridsefasthed 5 stjernerVandtank: 0,27 lLodret damp: JaAnti-dryp: JaAntikalk-system: JaAutomatisk sluk: Ja, efter 8 minutterLedningslængde: 2 mMål (H × B × D): 16 × 13,5 × 31 cmVægt: 1,29 kgFarve: Blå...

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygejern og Steamere
Vægt: 1.75g
EAN: 3121040080184
Varenr.: 1952245
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strygejern med damp Tefal Smart Protect Plus FV6872, 2.800 W, blå
-10%569 kr
Før 629 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tefal Smart Protect FV6872E0 Dampstrygejern 2800W Blå Sølv
589 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W
646 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Tefal Ångstrykjärn Smart Protect Plu
707 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dampstrygejern Smart Protect Plus FV6872E0
-13%849 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK478 kr478 krKøb
2Proshop DK528 kr567 krKøb
3Boligcenter DK549 kr549 krKøb
4Vivas DK569 kr648 krKøb
5Ultrashop589 kr589 krKøb
6CS MEGASTORE DK646 kr685 krKøb
7Teknikproffset DK707 kr766 krKøb
8Estore DK849 kr849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W

PriceData har fulgt prisen på Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W i 172 dage. Laveste pris i perioden er 443 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 525 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 499 kr.

Den nuværende pris på 478 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Tefal Smart Protect Plus FV6872E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Durilium Airglide - 2800 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026478 kr19 kr (4%)
4. maj 2026459 kr66 kr (13%)
3. maj 2026525 kr3 kr (1%)
1. maj 2026522 kr3 kr (1%)
29. apr. 2026525 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026522 kr3 kr (1%)
26. apr. 2026525 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026522 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026525 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026522 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret