Gå til hovedindhold

Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W

TefalStrygejernEAN: 3121040075692
Pris fra 360 krtil 799,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 439,95 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 320 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 360 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Dampstrygejern Easygliss Plus FV5718E0
360 kr
Til butik
Tefal Dampstrygejern Easygliss Plus FV5718E0 billede

Produktinformation

Dampstrygejern, 2500 watt, Durilium Airglide-strygesål, Kontinuerlig damp på 45 g/min, Dampskud på 195 g/min, Drypstop, hvid/grøn Easy Gliss Plus Green er det perfekte strygejern til det større strygebehov, eller hvis det bare skal gå ekstra stærkt. Strygejernet er udstyret med Tefals emaljestrygesål Durilium Airglide, som glider nemt på alle former for tekstiler og giver et flot resultat. De mange damphuller er alle aktive og sørger for en jævn distribution af dampen, så resultatet bliver glat og flot med minimal anstrengelse. Den ekstra høje effekt på 2500 watt betyder, at det ikke bare er hurtigt klart til brug, men også at der hele tiden genereres damp, så strygningen går både nemt og hurtigt. Kontinuerlig damp på 45 g/min og ekstra dampskud på 195 g/min sikrer, at alle folder fjernes både nemt og effektivt, så resultatet bliver perfekt. Drypstopfunktionen forhindrer, at der løber vand ud af strygejernet og pletter det rene tøj.

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygning
Artikel nr.: FV5718
EAN: 3121040075692
Varenr.: 3054555
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W
364 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Tefal Ångstrykjärn Easygliss Plus Green FV5718E0 TEFAL
-16%369 kr
Før 439 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tefal Ångstrykjärn Easygliss Plus Green FV5718E0 TEFAL billede

Produktinformation

Med Tefal Easygliss Plus strykjärn FV5718E0 får du bort skrynklorna på dina kläder tack vare dess Durilium Airglide-stryksula, 2.500 W effekt, snabba uppvärmning och kraftfulla ånga för en snabb och enkel skötsel. Enkel att använda, Stryk alla klädesplagg som kan strykas, oavsett om de är gjorda av silke, linne, bomull eller kaschmir, i vilken ordning du vill utan att justera temperaturen. Easygliss Plus strykjärn ger dig utmärkta resultat utan risk för att bränna kläderna eller ge dom en glansig yta. Kraftfull, Tack vare 2,500 W effekt och snabb uppvärmning kommer strykningen gå på nolltid. Perfekta resultat, Kontinuerlig ånga upp till 50 g/min tar bort skrynklor på alla klädesplagg bättre. Durilium AirGlide-stryksula, Den hållbara Durilium Airglide-stryksulan med emaljbeläggning och utmärkt represistens glider smidigt på tyget och är enkel att rengöra. Kapacitet, Kontinuerlig ånga på upp till 45 g/min ger dig den perfekta mängden ånga för att effektivt ta bort skrynklor medan med 195 g/min ångboosten kan du enkelt ta bort envisa skrynklor. Det kommer även med 100% aktiva ånghål för en jämn fördelning. Enkel påfyllning, Den smarta designen säkerställer en dropp-fri och enkel påfyllning för att skydda dina kläder från fläckar. Specifikationer, Mått & vikt, Höjd (cm) 18, Djup (cm) 34, Vikt (kg) 1.6, Höjd (inkl. emballage) 14,2 cm, Bredd (inkl. emballage) 18,2 cm, Djup (inkl. emballage) 33,8 cm, Vikt (inkl. emballage) 1,608 kg, Nyckelspecifikation, Produkttyp Strykjärn, Ångpuff (Steam Shot) (gram/minut) - 195, Ångmängd (gram/minut) 45, Vattenbehållare (liter) 0.5, Effekt (Watt) 2500, Uppvärmningstid (min) 1, Typ av undersida - Emaljerad, Automatisk avstängning - Nej.

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygejern
EAN: 3121040075692
Varenr.: C21986
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tefal Easygliss 2 FV5718E0 Dampstrygejern 2500W Blå Hvid
404 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Tefal Dampstrygejern EasyGliss Plus Green
509 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tefal Easygliss 2 FV5718E0 Dampstrygejern 2500W Blå Hvid
519 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
TEFAL FV5718E0  Dampstrygejern
799,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK360 kr399 krKøb
2CS MEGASTORE DK364 kr403 krKøb
3Teknikproffset DK369 kr428 krKøb
4CompuMail DK404 kr404 krKøb
5SA-Service.dk509 kr509 krKøb
6Ultrashop519 kr519 krKøb
7Homeshop DK799,95 kr799,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W

PriceData har fulgt prisen på Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W i 175 dage. Laveste pris i perioden er 320 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 366 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 339 kr.

Den nuværende pris på 360 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Tefal Easygliss 2 FV5718E0 - Dampstrygejern - såleplade: Durilium Airglide - 2500 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026360 kr31 kr (9%)
10. apr. 2026329 kr28 kr (8%)
8. apr. 2026357 kr3 kr (1%)
7. apr. 2026360 kr2 kr (1%)
6. apr. 2026358 kr3 kr (1%)
5. apr. 2026361 kr3 kr (1%)
4. apr. 2026358 kr3 kr (1%)
3. apr. 2026361 kr4 kr (1%)
2. apr. 2026357 kr4 kr (1%)
31. mar. 2026361 kr17 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret