Gå til hovedindhold

Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic

TefalStrygejernEAN: 3121040092729
Pris fra 162 krtil 239 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 77 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 160 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tefal Virtuo 30 FV2C40E0 Dampstrygejern 2000W Orange Hvid
162 kr
Til butik
Tefal Virtuo 30 FV2C40E0 Dampstrygejern 2000W Orange Hvid billede

Produktinformation

Tefal Virtuo 30 FV2C40E0 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: Easy-Gliding keramik - 2000 W

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Artikel nr.: FV2C40E0
EAN: 3121040092729
Varenr.: 1003571764
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic
164 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strygejern med damp - Tefal Virtuo 30, keramisk sål, 2.000 W, fersken/hvid
-29%219 kr
Før 309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strygejern med damp - Tefal Virtuo 30, keramisk sål, 2.000 W, fersken/hvid billede

Produktinformation

Fordele ved strygejern med dampTefal Virtuo 30 gør det let at få tøjet glat i hverdagen. Med 2.000 W opvarmes det hurtigt, og den keramiske sål glider jævnt over stoffet. Den kraftige dampskudsfunktion på 120 g/min hjælper med at fjerne genstridige folder, mens kontinuerlig damp på 27 g/min sikrer et pænt resultat på skjorter, bukser og sengetøj.Praktisk og brugervenligtDet indbyggede vandreservoir på 0,24 l har synligt vandniveau, så du let kan følge med. Strygejernet har variabel damp, sprayfunktion og lodret damp til hurtig opfriskning af hængende tøj. Anti-dryp mindsker dryp under strygning, og den ergonomiske udformning samt 1,9 m ledning giver god bevægelsesfrihed. Farven i fersken og hvid giver et friskt udtryk i hjemmet.Type: Tørt og dampstrygejernEffekt: 2.000 WSål: KeramiskDampskud: 120 g/minKontinuerlig damp: 27 g/minVariabel damp: JaLodret damp: JaSprayfunktion: JaAnti-dryp: JaAfkalkningsfunktion: JaSelvrens: NejVandtank: 0,24 l, synligt niveauStyring: Knapper og drejehjulLedningslængde: 1,9 mFarve: Fersken/hvidMål (H × B × D): 17,8 × 13,4 × 30,6 cmVægt: 1,15 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Tefal
Kategori: Strygejern og Steamere
Vægt: 1.62g
EAN: 3121040092729
Varenr.: 1998669
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tefal Virtuo 30 FV2C40E0 Dampstrygejern 2000W Orange Hvid
229 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strygejern med damp - Tefal Virtuo 30, keramisk sål, 2.000 W, fersken/hvid
-27%239 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK162 kr162 krKøb
2Proshop DK164 kr203 krKøb
3Boligcenter DK219 kr219 krKøb
4Ultrashop229 kr229 krKøb
5Vivas DK239 kr318 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic

PriceData har fulgt prisen på Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic i 184 dage. Laveste pris i perioden er 160 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 362 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 198 kr.

Den nuværende pris på 162 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Tefal Dampstrygejern Virtuo 30 FV2C40E0 - steam iron - sole plate: Easy-Gliding ceramic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026162 kr6 kr (4%)
28. maj 2026168 kr6 kr (3%)
20. maj 2026174 kr3 kr (2%)
19. maj 2026171 kr4 kr (2%)
16. maj 2026167 kr5 kr (3%)
15. maj 2026162 kr3 kr (2%)
13. maj 2026165 kr10 kr (6%)
12. maj 2026175 kr10 kr (5%)
11. maj 2026185 kr6 kr (3%)
10. maj 2026179 kr12 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret