Gå til hovedindhold

TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger

TechlyRepeatere og transceivereEAN: 8054529028207
Pris fra 4.566 krtil 6.859 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.293 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.545 kr 19. apr.

Sammenlign priser på TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4566 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger
4.566 kr
Til butik
TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger billede

Produktinformation

TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m with IR pass-back - Sender + 8 modtagere - video/audio/infrarød forlænger - HDMI, infrarød - over CAT 6/6a/7 - 8 porte - op til 50 m

Produktspecifikationer

Mærke: IC Intracom
Artikel nr.: IDATA-EX-HL81TY
EAN: 8054529028207
Varenr.: 1000213269
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IC INTRACOM techly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m with IR pass-back
4.589 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
HDMI extender splitter 1x8 over CAT6/6a/7 50 m med IR - TECHly
5.499 kr
Til butik
HDMI extender splitter 1x8 over CAT6/6a/7 50 m med IR - TECHly billede

Produktinformation

Fordele ved HDMI extender splitter til netværkFordel dit HDMI-signal fra én kilde til op til otte skærme over lange afstande - ideelt til butikker, messer, mødelokaler og digital signage. Denne løsning fra TECHly kombinerer splitter og extender i ét sæt og leverer stabil Full HD-billedkvalitet med 1920 × 1080 ved 60 Hz. Med IR pass-back kan du styre din kildeenhed på afstand og få en fleksibel installation uden besværlige, lange HDMI-kabler.Nem installation og driftSystemet består af én sender og otte modtagere i robuste enheder af aluminium. Det er Plug & Play, understøtter HDCP og EDID-bypass og fungerer over Cat6/6a/7-kabler op til 40–50 m afhængigt af forhold. LED-indikatorer gør status tydelig, og vægmontering er muligt for en pæn og sikker opsætning.Type: AV-sender og -modtager (1×8 splitter/extender)Understøttet opløsning: Maks. 1920 × 1080, 60 Hz, 36 bit farvedybdeVideoformater: 480i/p, 576i/p, 720p, 1080i/pAudio: PCM, lyd understøttetHDMI-version: 1.3, HDCP 1.2, HDCP & EDID-bypassMaks. rækkevidde: 40 mKabler: Cat6, Cat6a, Cat7IR: Pass-back, IR-kabel og IR-blaster inkluderetPorte (TX): 1× HDMI ind, 8× RJ-45 ud, 1× RJ-45 ind, 1× IR ind, 1× IR ud, DC-inPorte (RX): HDMI ud via enkelt modtager (8 stk. medfølger)Strøm: 12 V (TX), 5 V (RX), forbrug ca. 24 W, ekstern strømforsyning, PoEMateriale: Aluminium, farve: sortDimensioner (TX): 27,6 × 9,598 × 2,3 cmDimensioner (RX): 7,16 × 6,66 × 2,26 cmDriftstemp.: 0 – 60 °C; Opbevaring: −20 – 70 °C; Fugt: 0 – 95 %Indhold: Sender, 8 modtagere, AC-adapter, IR-kabler, hurtig startguideSikkerhed: Undgå overbelastning, hold væk fra børn, beskyt mod varme og fugt...

Produktspecifikationer

Mærke: Techly
Kategori: Switches
Vægt: 2.13g
EAN: 8054529028207
Varenr.: 1904480
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
HDMI extender splitter 1x8 over CAT6/6a/7 50 m med IR - TECHly
5.519 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Techly Hdmi 1X8 Extender Splitter
6.859 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.566 kr4.566 krKøb
2Proshop DK4.589 kr4.589 krKøb
3Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
4Vivas DK5.519 kr5.598 krKøb
5Ultrashop6.859 kr6.859 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger

PriceData har fulgt prisen på TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.392 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 4.582 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.092 kr.

Den nuværende pris på 4.566 kr er 12% over normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for TECHly HDMI 1x8 Extender Splitter over CAT6/6a/7 50m IR pass-back Video/audio/infrarød forlænger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 20264.566 kr21 kr (0%)
19. apr. 20264.545 kr37 kr (1%)
17. apr. 20264.582 kr37 kr (1%)
16. apr. 20264.545 kr21 kr (0%)
8. apr. 20264.566 kr1 kr (0%)
8. mar. 20264.565 kr15 kr (0%)
18. feb. 20264.550 kr8 kr (0%)
15. feb. 20264.542 kr6 kr (0%)
14. feb. 20264.536 kr6 kr (0%)
13. feb. 20264.542 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret