Gå til hovedindhold

Pettinaroli TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50

PettinaroliSanitetEAN: 8016603323134
Pris fra 206 krtil 248,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 42,75 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 195,99 kr 10. maj

Sammenlign priser på TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 206 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Thermrad Super 8 Radiator 22-600-700
206 kr
Til butik
Thermrad Super 8 Radiator 22-600-700 billede

Produktinformation

TEA belagt messing brugsvandsfordelerrør i ¾" med fast muffe & centerafstand 50 mm (CC50). Fordelerrør med 3 afgreninger til vand- og varmesystemer. Messing med TEA-overfladebehandling. Incl. 16mm fittings til ALUPEX-rør. Byggelængde 151mm Mulighed

Produktspecifikationer

Mærke: Solar Plus
Kategori: Thermrad radiatorer
EAN: 8016603323134
Varenr.: 1196755
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50
215 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pettinaroli fordelerrør messing tea 3 x 16 mm afgrening
215 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Brugsvandsfordelerrør TEA, 16/12 mm, cc50, messing 3 afg.
227,43 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
+ tea fordeler 3 x 16.20 mm alupex cc50
248,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk206 kr206 krKøb
2CS MEGASTORE DK215 kr254 krKøb
3Proshop DK215 kr254 krKøb
4EL-GROSSISTEN227,43 kr227,43 krKøb
5MaintainIt248,75 kr248,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50

PriceData har fulgt prisen på TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 195,99 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 215 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 205 kr.

Den nuværende pris på 206 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for TEA belagt messingfordelerrør ¾ med fast muffe & 3 afgreninger til 16mm ALUpex. ½ afgreninger monteret m omløber c/c 50 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026206 kr9 kr (4%)
23. maj 2026215 kr13 kr (6%)
21. maj 2026202 kr2 kr (1%)
17. maj 2026200 kr4,01 kr (2%)
10. maj 2026195,99 kr17,01 kr (8%)
2. maj 2026213 kr1 kr (0%)
1. maj 2026214 kr2 kr (1%)
29. apr. 2026212 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026210 kr4 kr (2%)
22. apr. 2026206 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret