Gå til hovedindhold

Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver

LogitechTastaturerEAN: 5099206065949
Pris fra 349 krtil 581 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 232 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 346 kr 14. apr.

Sammenlign priser på Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 349 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech G213 Prodigy Gaming Keyboard - ND - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort
349 kr
Til butik
Logitech G213 Prodigy Gaming Keyboard - ND - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Gaming tastatur med Rubber Dome knapper, RGB baggrundsbelyst med 16.8 mio farver, programmerbar taster, USB tilslutning, 100% anti-ghosting fuld n-key rollover, nordisk layout G213 Prodigy kombinerer det bedste inden for taktil følelse og ydeevne. Med brugerdefinerede RGB-belysningszoner og taster som er optimeret til forbedret feedback, er Prodigy designet til gaming og produktivitet.

Produktspecifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 920-008090
EAN: 5099206065949
Varenr.: 2569471
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Logitech Prodigy G213 Tastatur 16,8 millioner farver Kablet Nordisk
382 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Logitech® | Prodigy G213 - Tastatur - bagbelyst - USB - Nordisk
438 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver
-37%459 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Logitech G213 Prodigy Gaming Tastatur (sort)
472 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver
-36%479 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech Prodigy G213 Tastatur 16,8 millioner farver Kablet Nordisk
489 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Logitech Prodigy G213 - Tangentbord - bakgrundsbelyst - USB - Nordisk
-24%491 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Logitech G 213 Prodigy Gaming-tastatur
499 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Logitech G213 Prodigy Ledningsført Nordisk
574 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Logitech G213 Prodigy Gaming Tastatur - Nordisk Layout
579,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Logitech G213 Prodigy Gaming Tastatur - GEEKD.dk
581 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK349 kr388 krKøb
2CompuMail DK382 kr382 krKøb
3CS MEGASTORE DK438 kr477 krKøb
4Boligcenter DK459 kr459 krKøb
5Komplett DK472 kr472 krKøb
6Vivas DK479 kr548 krKøb
7Ultrashop489 kr489 krKøb
8Teknikproffset DK491 kr550 krKøb
9Av-Cables DK499 kr499 krKøb
10Dustin DK574 kr660,25 krKøb
11Gucca.dk579,95 kr579,95 krKøb
12Geekd581 kr581 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver

PriceData har fulgt prisen på Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver i 183 dage. Laveste pris i perioden er 333 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 475 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 384 kr.

Den nuværende pris på 349 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Tastatur til gaming Logitech Prodigy G213, kablet, nordisk, RGB 16,8 mio. farver de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026349 kr33 kr (9%)
2. maj 2026382 kr28 kr (8%)
30. apr. 2026354 kr28 kr (7%)
29. apr. 2026382 kr34 kr (10%)
28. apr. 2026348 kr34 kr (9%)
26. apr. 2026382 kr33 kr (9%)
25. apr. 2026349 kr5 kr (1%)
23. apr. 2026354 kr28 kr (7%)
22. apr. 2026382 kr26 kr (6%)
15. apr. 2026408 kr62 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret