Gå til hovedindhold

Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk

Tasmanian TigerHovedtelefonerIRR-camouflageTaktisk og militær brugEAN: 4013236286472

Tasmanian Tiger Modular Pack 45 Plus IRR er en taktisk modulær rygsæk med 45L kapacitet, MOLLE-system og IRR-camouflage som opfylder Bundeswehr-standarder. Læs mere

Pris fra 3.779,95 krtil 3.780 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 0,05 kr (0% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.204 kr 24. maj

Sammenlign priser på Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3779.95 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk
-10%3.779,95 kr
Før 4.198,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk
-10%3.779,95 kr
Før 4.198,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rygsaeksalg.dk
TrustScore 4 ud af 53,6
Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk
3.779,95 kr
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Tasmanian Tiger Modular Pack 45 Plus IRR, Rygsæk, Grå/Grøn
-8%3.780 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Tasmanian Tiger Modular Pack 45 Plus IRR, Rygsæk, Grå/Grøn
-8%3.780 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Outmore.dk3.779,95 kr3.779,95 krKøb
2MAXiPRO3.779,95 kr3.779,95 krKøb
3Rygsaeksalg.dk3.779,95 kr3.779,95 krKøb
4Skisport.dk3.780 kr3.780 krKøb
5AktivVinter.dk3.780 kr3.780 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Tasmanian Tiger Modular Pack 45 Plus IRR

Tasmanian Tiger

Tasmanian Tiger Modular Pack 45 Plus IRR er en taktisk modulær rygsæk med 45L kapacitet, MOLLE-system og IRR-camouflage som opfylder Bundeswehr-standarder.

• taktisk rygsæk
• modulær rygsæk
• militær rygsæk
• outdoor rygsæk
• molle system
• irr camouflage
• bundeswehr
• deployment bag
• Taktisk og militær brug
• IRR-camouflage

Beskrivelse

Tasmanian Tiger Modular Pack 45 Plus IRR er en avanceret taktisk rygsæk designet til professionel brug. Med sin modulære design og 45L kapacitet tilbyder den maksimal fleksibilitet til outdoor-entusiaster og professionelle brugere. Rygsækken er udstyret med laserskåret MOLLE-system, aftageligt låg og fuldt udtrækkelig frontåbning for nem adgang til indholdet. IRR-camouflagen opfylder de høje tyske Bundeswehr-standarder og gør rygsækken nærmest usynlig for infrarøde sensorer. Det aftagelige hoftebælte kan bruges separat som Warrior Belt, og der medfølger tre tilbehørslommer samt våbenhylster. Med V2 Plus bæresystemet og justerbare skulderstropper sikres optimal komfort selv ved tunge belastninger. Perfekt til militære missioner, taktiske operationer og krævende outdoor-aktiviteter.

Specifikationer

låg:Højdejusterbart og aftageligt
vægt:2,55 kg (tom) / 2,85 kg (med tilbehør)
kapacitet:45L + 5L
materiale:CORDURA® 700 den IRR Stone Grey Olive
tilbehør:3 tilbehørslommer + våbenhylster
bæresystem:V2 Plus med justerbare skulderstropper
hoftebælte:Aftageligt, kan bruges som Warrior Belt
antenneporte:Til hovedrummet
frontåbning:Fuldt udtrækkelig
irr_standard:TL 8305-0278 og TL 8305-0281 (IRR 650-1250nm)
molle_system:Laserskåret MOLLE på front og sider
låsbar_skyder:I hovedrum

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder IRR-camouflage?

IRR står for Infra-Red Reflectance og betyder, at rygsækken er nærmest usynlig for infrarøde sensorer og natsigte, hvilket gør den ideel til taktisk brug.

Kan hoftebæltet bruges separat?

Ja, det aftagelige hoftebælte kan bruges separat som et Warrior Belt til taktiske operationer.

Hvor meget kan rygsækken rumme?

Rygsækken har en kapacitet på cirka 45 liter plus yderligere 5 liter med det udvidede låg, i alt 50 liter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk

PriceData har fulgt prisen på Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk i 170 dage. Laveste pris i perioden er 3.204 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 4.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.790 kr.

Den nuværende pris på 3.779,95 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for Tasmanian Tiger Tt Modular Pack 45 Plus Irr - Stone Grey Olive - Rygsæk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20263.779,95 kr575,95 kr (18%)
24. maj 20263.204 kr575,95 kr (15%)
20. maj 20263.779,95 kr219,05 kr (5%)
5. maj 20263.999 kr261,05 kr (7%)
3. maj 20263.737,95 kr533,95 kr (17%)
25. apr. 20263.204 kr533,95 kr (14%)
19. apr. 20263.737,95 kr261,05 kr (7%)
9. apr. 20263.999 kr140 kr (4%)
1. apr. 20263.859 kr4,95 kr (0%)
22. mar. 20263.863,95 kr135,05 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret