Gå til hovedindhold

TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex

TASanitetEAN: 7318792950100
Pris fra 44 krtil 117,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 73,5 kr (63% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 44 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA Pex omløbersæt 15 mm x 1/2"
44 kr
Til butik
IMI TA Pex omløbersæt 15 mm x 1/2" billede

Produktinformation

PEX-fittings anvendes i forbindelse med samling af PEX-rør i varme- og brugsvandsystemer. PEX-fittings er fremstillet af AMETAL som er en afzinkningsbestandig legering. Rør og fittings af mærketIMI-TA er kendt for deres ekstremt høje kvalitet. OBS:Produkt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 15 mm x 1/2"
EAN: 7318792950100
Varenr.: 045179015
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA Pex omløbersæt 15 mm x 1/2"
47 kr
Til butik
IMI TA Pex omløbersæt 15 mm x 1/2" billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: VVS fittings
Størrelse: 15 mm x 1/2"
EAN: 7318792950100
Varenr.: 045179015
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Px koblingssæt 1/2''x15mm m/støtteb pex
54,95 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA Pex omløbersæt 15 mm x 1/2"
55 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" x 15 mm Pex omløbersæt TA
55,31 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI Hydronics 1/2x15mm pex omløb.sæt ta
56,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA Koblingssæt kompression ta 15x1/2 pn10
57 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pex koblingssæt 15mm x 1/2"
72,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA Komp. koblingssæt 1/2´´-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex
83 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex
117,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS44 kr44 krKøb
2CompletVVS47 kr47 krKøb
3CS MEGASTORE DK54,95 kr93,95 krKøb
4BilligVVS DK55 kr55 krKøb
5EL-GROSSISTEN55,31 kr55,31 krKøb
6VVS.dk56,75 kr56,75 krKøb
7Proshop DK57 kr96 krKøb
8MaintainIt72,5 kr72,5 krKøb
9Elvvs.dk83 kr83 krKøb
10vvsfittings.dk117,5 kr117,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex

PriceData har fulgt prisen på TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex i 181 dage. Laveste pris i perioden er 38 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 54,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 47 kr.

Den nuværende pris på 44 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for TA Komp. koblingssæt 1/2''-15x2,5 mm. Med støttebøsning til pex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202644 kr10,95 kr (20%)
24. maj 202654,95 kr10,95 kr (25%)
17. maj 202644 kr6,35 kr (13%)
16. maj 202650,35 kr6,35 kr (14%)
12. maj 202644 kr6,35 kr (13%)
11. maj 202650,35 kr6,35 kr (14%)
18. apr. 202644 kr9,75 kr (18%)
17. apr. 202653,75 kr9,75 kr (22%)
9. mar. 202644 kr9,75 kr (18%)
8. mar. 202653,75 kr9,75 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret