Gå til hovedindhold

Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

SynologyEAN: 4711174726752
Pris fra 26.972 krtil 28.605 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.633 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 26.404 kr 31. maj

Sammenlign priser på Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 26972 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS2423RP+II - NAS server - NAS-Server
26.972 kr
Til butik
Synology RackStation RS2423RP+II - NAS server - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-serveren Synology RackStation RS2423RP+II leverer rackmonteret 2U-lagring med 12 hot-swap-bays, SATA 6Gb/s RAID-understøttelse, 8 GB DDR4 ECC RAM samt Gigabit Ethernet plus 10 Gigabit Ethernet-forbindelse. Designet til effektiv netværkslagring understøtter denne RackStation en bred vifte af anvendelser, herunder mediestreaming og datahosting, drevet af en AMD Ryzen V1780B quad-core processor (op til 3.6 GHz) og administreret via Synology DiskStation Manager. Den understøtter iSCSI, SMB, flere krypteringsstandarder (inklusive AES-NI) og tilbyder kompatibilitet med filsystemerne Btrfs og EXT4 for fleksibel datahåndtering. 12-bays rackversion med hot-swap-understøttelse til 2.5" og 3.5" drev RAID-understøttelse: JBOD, RAID 0, 1, 5, 6, 10 og Synology Hybrid RAID med RAID-migrering Netværk: 2 x 1GbE og 1 x 10GbE (RJ-45), med Link Aggregation og failover-beskyttelse 8 GB DDR4 ECC RAM installeret, op til 32 GB understøttet Protokoller og tjenester inkluderer iSCSI, SMB, NFS, FTP, WebDAV, VPN-server og firewall-beskyttelse Støjniveau angivet til 56.2 dBA med 3 indbyggede køleblæsere Pålidelig rackmonteret NAS-platform til sikre filtjenester, virtualiseringsvenlig lagring og skalerbar kapacitet i virksomheds- eller avancerede hjemmemiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: RS2423RP+II
EAN: 4711174726752
Varenr.: 3458429
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology RackStation RS2423RP+II 12Moduler
27.699 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology Rackstation Rs2423rp+ii 12-bays Rack-nas
28.119 kr
Til butik
Synology Rackstation Rs2423rp+ii 12-bays Rack-nas billede

Produktinformation

High-performance-lagring med 155K/79K tilfældige IOPS for hurtig adgang. 12 hot-swap-bays, kan udvides til 24 for at skalere lagerkapaciteten efter behov. 10GbE plus dobbelte Gigabit-porte, understøtter link-aggregasjon og failover. ECC-hukommelse med 8 GB installeret, understøtter op til 32 GB for høj driftssikkerhed. Redundante, hot-swappable strømforsyninger og aktiv-passiv-klyngedrift for maksimal oppetid.

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: NAS Rack
Artikel nr.: RS2423RP+II
EAN: 4711174726752
Varenr.: 5020090799
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U
28.605 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK26.972 kr26.972 krKøb
2CompuMail DK27.699 kr27.699 krKøb
3Dustin DK28.119 kr28.205,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK28.605 kr28.605 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

PriceData har fulgt prisen på Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U i 58 dage. Laveste pris i perioden er 26.404 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 30.117 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 27.200 kr.

Den nuværende pris på 26.972 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Synology RackStation RS2423RP+II - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202626.972 kr568 kr (2%)
31. maj 202626.404 kr568 kr (2%)
28. maj 202626.972 kr402 kr (1%)
27. maj 202627.374 kr402 kr (1%)
22. maj 202626.972 kr204 kr (1%)
16. maj 202627.176 kr204 kr (1%)
14. maj 202626.972 kr522 kr (2%)
13. maj 202627.494 kr208 kr (1%)
12. maj 202627.702 kr1.297 kr (5%)
22. apr. 202626.405 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret