Gå til hovedindhold

Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

SynologyIsenkramEAN: 4711174724901
Pris fra 23.613 krtil 30.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 6.506 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22.040 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 23613 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology RackStation RS2423RP+ 12Moduler
23.613 kr
Til butik
Synology RackStation RS2423RP+ 12Moduler billede

Produktinformation

Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Artikel nr.: RS2423RP+
EAN: 4711174724901
Varenr.: 1001066568
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U
23.634 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-Server
23.662 kr
Til butik
Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server leverer over 155.000/79.000 tilfældige læse-/skrive-IOPS og op til 3.500/1.700 MB/s sekventiel læse-/skrivegennemstrømning, med 12 hot-swap SATA-båse, RAID-støtte og både 1GbE og 10GbE-netværk til krævende lagringsopgaver. Synology RackStation er et 2U rackmonteret NAS designet til vækstvirksomheder, der kombinerer en AMD Ryzen firekerne 3.35 GHz processor med 8 GB DDR4 ECC-hukommelse for pålidelig multitasking og lagringstjenester. 12 hot-swap 2.5"/3.5" SATA-båse med SATA 6Gb/s-understøttelse RAID-niveauer JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 plus Synology Hybrid RAID og SSD læse-/skrivecache Dual 1GbE-porte og en 10GbE RJ‑45 port for fleksible netværksopsætninger PCIe-udvidelsesslot (x8, kører i x4-tilstand) til yderligere netværks- eller cachekort Kører Synology DiskStation Manager med funktioner som Btrfs/EXT4, kryptering (AES‑NI), backupværktøjer og bred protokolunderstøttelse (SMB, NFS, FTP, WebDAV) Understøtter op til 50 IP-kameraer og almindelige videokodecs (H.264, H.265) til overvågningsudrulninger Avancerede backup- og databeskyttelsesfunktioner gør det til en omkostningseffektiv filhåndterings- og delingsløsning for små og mellemstore virksomheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: RS2423RP+
EAN: 4711174724901
Varenr.: 3155011
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology Rackstation Rs2423rp+ 12-bay Nas
29.249 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Synology Rackstation, 12-BAY, AMD QUAD
30.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK23.613 kr23.613 krKøb
2CS MEGASTORE DK23.634 kr23.634 krKøb
3Proshop DK23.662 kr23.662 krKøb
4Dustin DK29.249 kr29.335,25 krKøb
5Ultrashop30.119 kr30.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

PriceData har fulgt prisen på Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U i 168 dage. Laveste pris i perioden er 19.064 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 23.724 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21.260 kr.

Den nuværende pris på 23.613 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Synology RackStation RS2423RP+ - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202623.613 kr40 kr (0%)
29. maj 202623.573 kr57 kr (0%)
25. maj 202623.630 kr61 kr (0%)
24. maj 202623.691 kr4 kr (0%)
21. maj 202623.695 kr61 kr (0%)
20. maj 202623.634 kr61 kr (0%)
14. maj 202623.573 kr26 kr (0%)
13. maj 202623.547 kr5 kr (0%)
12. maj 202623.552 kr5 kr (0%)
11. maj 202623.547 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret