Gå til hovedindhold

SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports

SynologyIsenkramEAN: 4711174724062
Pris fra 34.896 krtil 36.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.853 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 31.172 kr 6. mar.

Sammenlign priser på SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 34896 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Synology RackStation RS3621RPxs 12Moduler
34.896 kr
Til butik
Synology RackStation RS3621RPxs 12Moduler billede

Produktinformation

Synology RackStation RS3621RPxs - NAS-server - 12 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD, 5 hot spare, 6 hot spare, 10 hot reserve, 1 hot spare, RAID F1, F1 hot spare - RAM 8 GB - Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Artikel nr.: RS3621RPXS
EAN: 4711174724062
Varenr.: 998234337
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Synology RackStation RS3621RPxs - NAS-Server
34.944 kr
Til butik
Synology RackStation RS3621RPxs - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med 12 hot-swap-drevpladser, Intel Xeon D-1531 6-core-processor, 8 GB RAM (udbygges til 64 GB), SATA 6 Gb/s RAID-understøttelse, 1GbE-netværk og redundante 1+1-strømforsyninger i et 2U-rackchassis. Højtydende datastyringsløsning udviklet til forretningsorienterede behov, Synology RackStation kombinerer fleksible RAID-muligheder og iSCSI-kompatibilitet for skalerbar, sikker lagring. 12 hot-swap-bays til 2.5"/3.5" SATA-drev (SATA 6 Gb/s) Intel Xeon D-1531 2,2 GHz (6-core, Max Turbo 2,7 GHz) 8 GB DDR4 installeret, understøtter op til 64 GB Omfattende RAID-understøttelse inklusive RAID F1 samt hot-spare-muligheder 4 x 1GbE RJ-45-porte og understøttelse af iSCSI, SMB, NFS, AFP, WebDAV Dobbelt interne strømforsyninger med 1+1-redundans og enterprise-funktioner som 256-bit AES-kryptering, VPN og firewall-understøttelse Rack‑klar konstruktion og PCIe-ekspansionsslots giver plads til vækst samtidig med bevarelse af databeskyttelse og bred protokolkompatibilitet til erhvervsmiljøer.

Produktspecifikationer

Mærke: Synology
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: RS3621RPXS
EAN: 4711174724062
Varenr.: 2921991
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports
34.956 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Synology Rckstation Rs3621rpxs 12-bay Nas
36.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK34.896 kr34.896 krKøb
2Proshop DK34.944 kr34.944 krKøb
3CS MEGASTORE DK34.956 kr34.956 krKøb
4Dustin DK36.749 kr36.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports

PriceData har fulgt prisen på SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports i 186 dage. Laveste pris i perioden er 28.131 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 36.936 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 31.588 kr.

Den nuværende pris på 34.896 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for SYNOLOGY RS3621RPxs 12-bay NAS-RackStation D-1531 6-core 2.2GHz 8GB DDR4 2xUSB 3.2 4xRJ-45 2xExpansion ports de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202634.896 kr60 kr (0%)
28. maj 202634.956 kr2 kr (0%)
27. maj 202634.958 kr13 kr (0%)
25. maj 202634.945 kr111 kr (0%)
24. maj 202634.834 kr61 kr (0%)
23. maj 202634.895 kr62 kr (0%)
22. maj 202634.957 kr1.939 kr (5%)
18. apr. 202636.896 kr1 kr (0%)
17. apr. 202636.897 kr12 kr (0%)
14. apr. 202636.909 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret