Gå til hovedindhold

Atari Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger

AtariSpilEAN: 5056635618085
Pris fra 499 krtil 581 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 379 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 499 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
SWT 2 Mortal Kombat: Legacy Kollection Deluxe Edi Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk
499 kr
Til butik
SWT 2 Mortal Kombat: Legacy Kollection Deluxe Edi Nintendo Switch Spil - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Genoplev den komplette oprindelseshistorie bag et af verdens mest ikoniske fighting-franchises. Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) samler de banebrydende arkadetitler, de klassiske hjemmeversioner og en række sjældne og mindre kendte udgave...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: U&I
Kategori: Nintendo Switch Spil
EAN: 5056635618085
Varenr.: 52361284157776
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger
510 kr
Til butik
Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger billede

Produktinformation

Afdæk den komplette Mortal Kombat-oprindelseshistorie med Legacy Kollection! Denne samling leverer arkadehitsene, der startede en revolution, de elskede SNES/Genesis-versioner, der erobrede stuer, og en skattekiste af sjældne bærbare og konsolporte, som du måske har overset. Gå bag kulisserne for at udforske, hvordan Mortal Kombat chokerede verden, med eksklusive udviklerinterviews, sjælden konceptkunst, vintage marketingmaterialer og meget mere. Se, hvordan Ed Boon og teamet byggede en varig arv! - Flere ikoniske udgaver: Oplev Mortal Kombats legendariske oprindelse med de ikoniske arkadeklassikere sammen med elskede hjemmeversioner til Super NES og Sega Genesis. Dyk dybere ned med sjældne og fanfavoritudgivelser på tværs af Game Boy, Game Gear, Sega 32X, Game Boy Advance og mere. - Interaktiv dokumentar: Dybdegående indhold bag kulisserne kronikerer franchisens historie med eksklusive nye interviews med de originale MK-udviklere Ed Boon, John Tobias, Dan Forden, John Vogel og snesevis af flere. - Onlinespil: Deltag i onlinekampe forbedret af rollback-netcode - udviklet til at bevare præcisionen i hvert angreb, selv med spillere over store afstande. - Hele historien: Detaljerede karakterhistorier og tidslinjer sporer den episke fortælling om Earthrealm, Outworld og Edenia gennem arkadeæraen. - Ingen flere hemmeligheder: Med et tryk på en knap kan du låse op for alle hemmelige karakterer, ændre spilindstillinger og få adgang til de skjulte udviklermenuer for at spille spillene på din måde.

Produktspecifikationer

Mærke: Atari
Kategori: Spil
Artikel nr.: 5056635618085
EAN: 5056635618085
Varenr.: 3403287
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
U&I Entertainment Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition)
581 kr
Til butik
U&I Entertainment Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) billede

Produktinformation

Step into the arena and choose your fighter! Mortal Kombat: Legacy Kollection includes all the essential games from Mortal Kombat's early years. Experience the legendary origins of the franchise with the iconic arcade classics that started it all — alongside a curated selection of most-loved home versions for the Super NES and Sega Genesis. Dive deeper with rare and fan-favorite releases across the Game Boy, Game Gear, Sega 32X, Game Boy Advance, and more — a celebration of the franchise's groundbreaking legacy. Digital Eclipse's interactive documentary format explores how Mortal Kombat changed the way society perceived video games. By using digitized humans as player sprites in an over-the-top, martial-arts fighter, the game thrilled players, shocked critics, and laid the foundation for a franchise that has thrived for more than 30 years. Hear firsthand from the original dev team of Ed Boon, John Tobias, John Vogel, and Dan Forden, along with other exclusive interviews, rare concept art, vintage marketing materials, and archival video footage. Mortal Kombat: Legacy Kollection also lets players explore Mortal Kombat lore, with a timeline of the original series' storyline and comprehensive character histories that offer stories, secrets, and glimpses behind the scenes at their creation. Key Features: , ?    Multiple Iconic Editions: Experience the legendary origins of Mortal Kombat with the iconic arcade classics along with well-loved home versions for Super NES and Sega Genesis. Dive deeper with rare and fan-favorite releases across Game Boy, Game Gear, Sega 32X, Game Boy Advance and more. ?    Interactive Documentary: Deep behind-the-scenes content chronicles the history of the franchise, featuring exclusive new interviews with original MK developers Ed Boon, John Tobias, Dan Forden, John Vogel, and dozens more. ?    Online Play: Engage in online battles enhanced by rollback netcode— engineered to preserve the precision of every attack, even with players across vast distances. ?    The Full Story: Detailed character histories and timelines trace the epic narrative of Earthrealm, Outworld, and Edenia through the arcade era. ?    No More Secrets: At the touch of a button, unlock all secret characters, change game settings, and access the buried developer menus to play the games your way. Language on cover: English.

Produktspecifikationer

Kategori: Spil
EAN: 5056635618085
Varenr.: D36381

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Geekd499 kr499 krKøb
2Proshop DK510 kr549 krKøb
3Teknikproffset DK581 kr630 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger

PriceData har fulgt prisen på Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger i 140 dage. Laveste pris i perioden er 379 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 510 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 441 kr.

Den nuværende pris på 499 kr er 13% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Mortal Kombat: Legacy Kollection (Deluxe Edition) - Nintendo Switch 2 - Samlinger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026499 kr11 kr (2%)
27. maj 2026510 kr11 kr (2%)
23. maj 2026499 kr11 kr (2%)
22. maj 2026510 kr11 kr (2%)
2. maj 2026499 kr11 kr (2%)
1. maj 2026510 kr11 kr (2%)
15. apr. 2026499 kr11 kr (2%)
14. apr. 2026510 kr131 kr (35%)
30. mar. 2026379 kr4 kr (1%)
29. mar. 2026383 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret