Gå til hovedindhold

Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort

SupermicroComputerkomponenterEAN: 0672042384396
Pris fra 4.311 krtil 5.019 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 708 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.168 kr 18. maj

Sammenlign priser på Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4311 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort
4.311 kr
Til butik
Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort billede

Produktinformation

Supermicro SCLA25TQC R609LP - Rack-monterbar 2U - forstærket forlænger ATX - SATA/SAS - hot-swap 650 watt - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: CSE-LA25TQC-R609LP
EAN: 0672042384396
Varenr.: 998067208
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Supermicro SCLA25TQC R609LP - Kabinet - Server (Rack) - Sort
4.521 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Serverkabinettet Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP 2U rack - sort, 600 W
-11%4.999 kr
Før 5.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Serverkabinettet Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP 2U rack - sort, 600 W billede

Produktinformation

Funktionelt 2U rack kabinet til servereSupermicro CSE-LA25TQC-R609LP er et robust 2U rack kabinet i sort, designet til professionelle serverløsninger. Kabinettet rummer op til 8 hot‑swap 3,5"/2,5" drev og leveres med en integreret 600 W strømforsyning, så du hurtigt kan komme i gang. Med støtte til ATX og EATX bundkort samt frontknapper til tænd/sluk og reset er det et sikkert valg til datacentre, hosting og virksomheds-IT.Skalerbar lagerplads og effektiv kølingKabinettet tilbyder i alt otte 3,5" pladser (med to interne), to 2,5" pladser samt mulighed for hot‑swap, så udskiftning af drev kan klares uden nedetid. Tre installerede 80 mm bagventilatorer sørger for ensartet luftgennemstrømning, mens tydelige LED‑indikatorer viser status for system, HDD, strøm, strømsvigt og netværk.Nem integration i rackmiljøFormfaktoren er 2U rack med mål på 8,9 × 43,7 × 64,7 cm (H × B × D) og en vægt på 15 kg. Fronten byder på USB 2.0 og USB 3.2 Gen 1 Type‑A porte for hurtig adgang. Driftsområdet er 5–35 °C og 8–90 % relativ luftfugtighed, så kabinettet passer til almindelige serverrum.Type: ServerkabinettFormfaktor: 2U rack, farve: sortBundkort-understøttelse: ATX, EATXDrevpladser: 8 × 3,5" (2 interne), 2 × 2,5"Drevstørrelser understøttet: 2,5", 3,5"Hot‑swap: JaStrømforsyning: 600 W, inkluderetSATA‑stik: 8Køling: 3 × 80 mm bagventilatorer installeret (op til 3)Frontporte: 2 × USB 2.0, 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑AKontrol/indikatorer: Tænd/sluk, reset, LED for system, HDD, strøm, strømsvigt, netværkMål (H × B × D): 8,9 × 43,7 × 64,7 cmVægt: 15 kgDriftstemp.: 5–35 °C; Rel. fugt: 8–90 %Opbevaringstemp.: −40–70 °C; Rel. fugt: 5–95 %Pakkemål (B × H × D): 61,0 × 22,9 × 86,4 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Supermicro
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 21.96g
EAN: 0672042384396
Varenr.: 1979174
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Serverkabinettet Supermicro CSE-LA25TQC-R609LP 2U rack - sort, 600 W
-11%5.019 kr
Før 5.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.311 kr4.311 krKøb
2Proshop DK4.521 kr4.521 krKøb
3Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
4Vivas DK5.019 kr5.258 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort

PriceData har fulgt prisen på Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort i 121 dage. Laveste pris i perioden er 4.120 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 5.798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.371 kr.

Den nuværende pris på 4.311 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 67 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Supermicro SCLA25TQC R609LP Rackversion Forstærket forlænger ATX 650Watt Strømforsyning Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.311 kr23 kr (1%)
2. jun. 20264.334 kr1 kr (0%)
30. maj 20264.335 kr21 kr (0%)
29. maj 20264.314 kr22 kr (1%)
28. maj 20264.336 kr166 kr (4%)
27. maj 20264.170 kr23 kr (1%)
26. maj 20264.193 kr24 kr (1%)
25. maj 20264.217 kr1 kr (0%)
24. maj 20264.218 kr23 kr (1%)
23. maj 20264.241 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret