Gå til hovedindhold

Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort

SupermicroComputerkomponenterEAN: 0672042295951
Pris fra 2.781 krtil 3.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 638 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.541 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2781 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort
2.781 kr
Til butik
Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort billede

Produktinformation

Supermicro SC733 TQ-668B - Tower - udvidet ATX - SATA/SAS - hot-swap 668 watt - sort - USB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: CSE-733TQ-668B
EAN: 0672042295951
Varenr.: 992728989
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Supermicro SC733 TQ-668B - Kabinet - Tower - Sort
2.950 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Supermicro SuperChassis 733TQ-668B midi-tower - sort, 668 W
3.399 kr
Til butik
Supermicro SuperChassis 733TQ-668B midi-tower - sort, 668 W billede

Produktinformation

Fleksibelt serverkabinet til krævende opgaverSupermicro SuperChassis 733TQ-668B er et robust midi-tower serverkabinet til dig, der vil bygge en stabil server eller workstation. Kabinettet understøtter både ATX og EATX bundkort og giver nem adgang til lagring med fire 3,5" drevbåse med hot-swap. De forreste indikatorer for Power, HDD, LAN og temperatur giver hurtigt overblik over systemstatus.Designet til drift og pålidelighedDen sorte stålkonstruktion rummer syv udvidelsesslots og to eksterne 5,25" pladser, så du kan udvide efter behov. En bagmonteret 120 mm blæser hjælper med luftgennemstrømningen, og den medfølgende strømforsyning på 668 W giver et solidt fundament til dine komponenter. Kabinettet er velegnet til kontor, mindre datarum og hjemme-lab, hvor der ønskes enkel serviceadgang og driftssikre løsninger.Type: Serverkabinet, midi-towerUnderstøttede bundkort: EATX, ATXUdvidelsesslots: 7Drevbåse: 4× 3,5" interne (hot-swap), 2× 5,25" eksterneFrontporte: 2× USB 2.0LED-indikatorer: Power, HDD, LAN, opvarmning/temperaturKøling: 1× 120 mm bagmonteret blæser (installeret)Strømforsyning: 668 W, inkluderet (1 enhed)Mål (H × B × D): 42,6 × 17,8 × 53,1 cmVægt: 17,2 kgDriftstemp.: 5 – 35 °CRelativ fugtighed (drift): 8 – 90 %...

Produktspecifikationer

Mærke: Supermicro
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 26.38g
EAN: 0672042295951
Varenr.: 2077950
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Supermicro SuperChassis 733TQ-668B midi-tower - sort, 668 W
3.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.781 kr2.781 krKøb
2Proshop DK2.950 kr2.950 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr3.678 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort

PriceData har fulgt prisen på Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort i 129 dage. Laveste pris i perioden er 2.458 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 3.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.759 kr.

Den nuværende pris på 2.781 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 68 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Supermicro SC733 TQ-668B Tower Udvidet ATX 668Watt Strømforsyning Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.781 kr12 kr (0%)
27. maj 20262.793 kr24 kr (1%)
25. maj 20262.817 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.829 kr12 kr (0%)
23. maj 20262.841 kr12 kr (0%)
22. maj 20262.853 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.865 kr10 kr (0%)
18. maj 20262.875 kr109 kr (4%)
17. maj 20262.766 kr12 kr (0%)
16. maj 20262.778 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret