Gå til hovedindhold

Rode Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide

RodeMikrofonerEAN: 0698813014064
Pris fra 1.340 krtil 1.439 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 99 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.074 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1340 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Røde NT1 Signature Series - Pink
1.340 kr
Til butik
Røde NT1 Signature Series - Pink billede

Produktinformation

Kondensatormikrofon med stor membran - HF6 1-tommer kondensatorkapsel - Glat frekvensgang, høj følsomhed og høj SPL-håndtering - Ekstremt lav indre støj (4dBA) - verdens mest støjsvage studiekondensatormikrofon - Holdbar finish - ekstrem ridsefasthed - Stødbeslag i studiekvalitet, popfilter og premium XLR-kabel medfølger...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Røde
Kategori: Mikrofon
Artikel nr.: NT1SIGNATUREPINK
EAN: 0698813014064
Varenr.: 3220492
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Røde Nt1 Signature Lyserød Studiemikrofon
1.349 kr
Til butik
Røde Nt1 Signature Lyserød Studiemikrofon billede

Produktinformation

Kardioide-karakteristik isolerer tale og reducerer rumstøj og refleksioner 20-20 kHz frekvensområde og 142 dB SPL bevarer detaljer og håndterer høje lydkilder Meget lavt støjgulv på 4 dB og følsomhed på -32 dB opfanger nuancer Mini XLR-kablet interface med medfølgende XLR-kabel og popfilter Aluminiumshus, 313 g og 189 mm længde, med 10 års garanti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rode
Kategori: Mikrofoner
Artikel nr.: NT1SIGNATUREPINK
EAN: 0698813014064
Varenr.: 5011364070
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide
1.419 kr
Til butik
Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide billede

Produktinformation

Fordele ved studie mikrofon til optagelseSkab klar og naturlig lyd i hjemmestudiet, podcasten eller til vokaloptagelser med RØDE NT1 Signature Pink. Den elegante lyserøde udgave kombinerer kondensatorteknologi og kardioide retningskarakteristik for fokuserede optagelser med minimal uønsket rumklang. Med et ekstremt lavt egenstøj på 4 dB og håndbygget aluminiumshus får du et pålideligt værktøj, der leverer professionelle resultater.Designet til seriøs lydNT1 er en kablet studiemikrofon med mini XLR (3-pin) og passer perfekt i klassiske recording-opsætninger. Frekvensområdet på 20–20.000 Hz og maksimal lydstyrke på 142 dB SPL gør den velegnet til både vokal og instrumenter. Den leveres med popfilter, så plosiver holdes i skak, og du kan gå direkte i gang med optagelserne.Type: Studie kondensatormikrofonRetningskarakteristik: KardioideFrekvensområde: 20 – 20.000 HzFølsomhed: −32 dB / 25 mV/Pa (1 kHz)Maks. lydtryk: 142 dB (1 kHz)Ækvivalent støjniveau: 4 dBImpedans (udgang/indgang): 100 ΩForbindelse: Kablet, mini XLR (3-pin)Inkluderet: Popfilter, XLR-kabelMateriale: AluminiumFarve: PinkMål (H × B × D): 18,9 × 5,2 × 5,2 cmVægt: 313 gStrømforsyning: DCOprindelse: Australien...

Produktspecifikationer

Mærke: Rode
Kategori: Mikrofoner
Vægt: 2.13g
EAN: 0698813014064
Varenr.: 1976482
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide
1.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.340 kr1.340 krKøb
2Dustin DK1.349 kr1.435,25 krKøb
3Boligcenter DK1.419 kr1.419 krKøb
4Vivas DK1.439 kr1.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide

PriceData har fulgt prisen på Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide i 55 dage. Laveste pris i perioden er 1.074 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 1.340 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.195 kr.

Den nuværende pris på 1.340 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Studie mikrofon RØDE NT1 Signature Pink - kondensator, kardioide de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.340 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.339 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.340 kr4 kr (0%)
12. maj 20261.336 kr3 kr (0%)
7. maj 20261.333 kr259 kr (24%)
30. apr. 20261.074 kr44 kr (4%)
29. apr. 20261.118 kr44 kr (4%)
24. apr. 20261.074 kr16 kr (1%)
22. apr. 20261.090 kr4 kr (0%)
21. apr. 20261.094 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret