Gå til hovedindhold

Design for the people Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm

Design for the peopleLamperEAN: 5701581397385
Pris fra 1.295 krtil 2.590 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.295 kr (50% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.180 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1295 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Strap gulvlampe, sort
-28%1.295 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strap gulvlampe, sort billede

Produktinformation

Design for the people Strap gulvlampe, sort - designet af Bjørn + Balle Gulvlampen Strap kombinerer metal og læder i en moderne nordisk stil. Strap-serien har fået navn efter de iøjnefaldende remme, der tilføjer varme og noget råt til lampen. Designet bal...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People
Farve: Sort
EAN: 5701581397385
Varenr.: 46234003
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm
-26%1.332 kr
Før 1.800 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm billede

Produktinformation

**Gulvlampe Strap i metal – skandinavisk design møder eksklusiv materialekombination** Gulvlampen Strap forener minimalistisk skandinavisk design med en harmonisk kombination af metal og læder. Den elegante sorte lampeskærm suppleres af et udskifteligt læderbånd i sort eller beige, der giver lampen et individuelt præg. Det klare formsprog og de eksklusive materialer gør den til et tidløst blikfang i enhver stue, spisestue eller soveværelse. Gulvlampen er designet af de anerkendte designere Christian Bjørn og Rune Balle og overbeviser ikke kun med sin æstetik, men også med sin alsidighed. Den diskrete farve og de omhyggeligt udvalgte materialer passer perfekt ind i forskellige indretningsstilarter og skaber en behagelig atmosfære.

Produktspecifikationer

Kategori: Gulvlamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 46234003
EAN: 5701581397385
Varenr.: 10003695
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Strap Gulvlampe Sort - Design For The People
1.799,95 kr
Til butik
Strap Gulvlampe Sort - Design For The People billede

Produktinformation

Strap er en flot gulvlampe i serie med de mange andre flotte Strap lamper fra Design For The People. Denne lampe er sort. Gulvlampen måler ca. 154 cm. i højden og har den samme skærm som de andre Strap lamper. Det karakteristiske ved Strap lamperne er str...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Design For The People Strap Serien
Farve: Sort
EAN: 5701581397385
Varenr.: 46234003
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
2 stk Dftp Strap gulvlampe, sort
2.590 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.295 kr1.295 krKøb
2Lampemesteren DK1.332 kr1.332 krKøb
3Luxlight.dk1.799,95 kr1.799,95 krKøb
4LampeGuru.dk2.590 kr2.590 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm

PriceData har fulgt prisen på Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm i 167 dage. Laveste pris i perioden er 1.140 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 1.332 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.252 kr.

Den nuværende pris på 1.295 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Strap gulvlampe Black DFTP by Nordlux - Stue - Skandinavisk - Metal - Med skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.295 kr37 kr (3%)
27. maj 20261.332 kr73 kr (6%)
22. maj 20261.259 kr36 kr (3%)
17. maj 20261.295 kr37 kr (3%)
16. maj 20261.332 kr37 kr (3%)
4. maj 20261.295 kr37 kr (3%)
2. maj 20261.332 kr127 kr (11%)
1. maj 20261.205 kr127 kr (10%)
14. mar. 20261.332 kr72 kr (6%)
12. mar. 20261.260 kr55 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret