Gå til hovedindhold

AV-Cables.dk Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid

AV-Cables.dkStikdåserEAN: 5715663955318
Pris fra 124,43 krtil 163 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 38,57 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 124.43 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Stikdåse 3 runde stik med jord 5 meter hvid
124,43 kr
Til butik
Stikdåse 3 runde stik med jord 5 meter hvid billede

Produktinformation

Børnesikret og m/vinklet stik. 10/250V, med plastledning 3G0,75mm2.

Produktspecifikationer

Kategori: Kabler
EAN: 5715663955318
Varenr.: 15841569964367
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid
128 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Stikdåse 3 runde stik med jord - Hvid - 5 m
129 kr
Til butik
Stikdåse 3 runde stik med jord - Hvid - 5 m billede

Produktinformation

Få fleksible strømudtag i bolig og kontor med en stikdåse med 3 udtag. Den er velegnet, når du vil samle flere apparater ét sted i stedet for at mangle stikkontakter i væggen. Stikdåsen har 3 runde udtag med jordforbindelse, så du kan tilslutte udstyr der kræver jord. Med en kabellængde på 5 m kan du trække strømmen hen til der, hvor du faktisk bruger dine enheder. ## Sikker til indendørs brug Børnesikring ved udtagene hjælper med at reducere risikoen, hvis der er nysgerrige fingre i nærheden. Kapslingsklasse IP20 betyder, at stikdåsen er beregnet til tørre indendørsmiljøer. ## Praktiske detaljer i hverdagen Ledningen er en 3G0,75 mm² plastledning i hvid, som passer diskret ind de fleste steder. Spændingsområdet på 10/250 V gør den egnet til almindelige elinstallationer. I pakken: 1 stk. Stikdåse 3 runde stik med jord - Hvid - 5 m.

Produktspecifikationer

Mærke: AV-Cables.dk
Kategori: Stikdåse 3 udtag
Artikel nr.: 7828112500
EAN: 5715663955318
Varenr.: 86401
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Stikdåse 3 runde stik med jord 5 meter hvid
163 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN124,43 kr124,43 krKøb
2WATTOO.DK128 kr128 krKøb
3Av-Cables DK129 kr129 krKøb
4CS MEGASTORE DK163 kr202 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid

PriceData har fulgt prisen på Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid i 161 dage. Laveste pris i perioden er 124,43 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 133 kr.

Den nuværende pris på 124,43 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Stikdse, 3 runde stik med jord, 5 meter, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026124,43 kr3,57 kr (3%)
6. maj 2026128 kr3,57 kr (3%)
21. mar. 2026124,43 kr3,57 kr (3%)
20. mar. 2026128 kr3,57 kr (3%)
17. mar. 2026124,43 kr3,57 kr (3%)
16. mar. 2026128 kr3,57 kr (3%)
4. mar. 2026124,43 kr3,57 kr (3%)
3. mar. 2026128 kr3,57 kr (3%)
10. feb. 2026124,43 kr3,57 kr (3%)
6. feb. 2026128 kr43 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret